Te warmińsko-mazurskie miejscowości znikną z mapy Polski już 1 stycznia. Sprawdź listę!

2022-12-19 7:24
Te miejscowości z warmińsko-mazurskiego znikną z mapy Polski. Zmiany już w 2023 roku [LISTA]
Autor: pexels.com Dziewięć miejscowości z warmińsko-mazurskiego zniknie z mapy Polski. Zmiany już w 2023 roku

Po nowym roku dziesięć urzędowych nazw warmińsko-mazurskich miejscowości ma zostać usuniętych z mapy Polski. Zmiany zapowiada projekt rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Pełną listę nazw miejscowości z Warmii i Mazur, które wkrótce nie będą używane, zamieściliśmy poniżej.

Zmiany na mapie województwa warmińsko-mazurskiego w 2023 roku

Na mapie województwa warmińsko-mazurskiego w styczniu 2023 roku pojawi się sporo zmian. Kilkanaście miejscowości zmieni swoje urzędowe nazwy lub dotychczasowy status, a kilka nazw miejscowości zostanie zniesionych. Tak wynika z projektu rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji "w sprawie ustalenia, zmiany i zniesienia urzędowych nazw i rodzajów niektórych miejscowości oraz obiektów fizjograficznych". – Zaproponowane w rozporządzeniu zmiany wynikają z wniosków organów stanowiących jednostek samorządu terytorialnego, które wpłynęły w tym zakresie do ministra właściwego do spraw administracji publicznej – czytamy w dokumentach opublikowanych na stronie Rządowego Centrum Legislacji.

Które nazwy miejscowości z woj. warmińsko-mazurskiego znikną z mapy regionu?

Zgodnie z projektem rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji od 1 stycznia 2023 r. zniesionych zostanie 10 urzędowych nazw miejscowości na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Poniżej szczegółowa lista w podziale na gminy w poszczególnych powiatach.

  • powiat działdowski, gmina Lidzbark, zniknie nazwa Cibórz (osada) oraz nazwa Wybudowanie Nowodworskie (część wsi Nowy Dwór);
  • powiat ełcki, gmina Kalinowo, zniknie nazwa Długoniedziela (część wsi Długie);
  • powiat nidzicki, gmina Nidzica, zniknie nazwa Wilczyce (osada leśna) oraz Wysokie (osada);
  • powiat nowomiejski, gmina Biskupiec, znikną takie nazwy jak: Głodowo (część wsi Rywałdzik), Na Odłogach (część wsi Osetno), Podwólka (osada), Rudawki (część wsi Lipinki) oraz Świniarek (część wsi Szwarcenowo).
Zdobyła Everest, przeszła Grenlandię i nadal jej mało – Miłka Raulin | Tak trzeba żyć #16 Eska Rock
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE