Ciekawostki

Te nazwy miejscowości w warmińsko-mazurskim trudno wymówić. Można połamać sobie język!

2023-12-11 7:01

Województwo warmińsko-mazurskie, położone w północno-wschodniej Polsce, może poszczycić się nie tylko wieloma zabawnymi nazwami miejscowości, ale też niezwykle trudnymi w wymowie. Zanurz się w fascynującym świecie języka i odkryj najtrudniejsze nazwy miejscowości na Warmii i Mazurach. Listę znajdziesz w naszej galerii poniżej.

W województwie warmińsko-mazurskim mamy 50 miast i niemal 4 tysiące miejscowości. Jedne nie wyróżniają się niczym specjalnym, inne z kolei rozbawiają do łez. Są też takie, przy których wymawianiu można połamać sobie język. Wszystko przez liczne spółgłoski. Postanowiliśmy przejrzeć mapę regionu i wybrać te najtrudniejsze do wymowy. Dźwierzuty, Skajzgiry, Dzierżążnik to tylko niektóre z nich.

Najtrudniejsze nazwy miejscowości na Warmii i Mazurach. Można połamać sobie język!

Listę 20 najtrudniejszych nazw miejscowości w województwie warmińsko-mazurskim znajdziesz w galerii poniżej. Czy dasz radę wymówić je bez problemu? Sprawdź!

Rolnicy. Podlasie. Jak zmieniał się wygląd Andrzeja z Plutycz?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE