Targowisko przy ul. Grunwaldzkiej zostanie wyremontowane. Wiadomo, jaki jest koszt inwestycji

i

Autor: ZDZiT Olsztyn

Inwestycje

Targowisko przy ul. Grunwaldzkiej zostanie wyremontowane. Wiadomo, jaki jest koszt inwestycji

2023-09-27 9:49

Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie ogłosił przetarg na wykonanie remontu wiaty nr 2, która znajduje się na targowisku miejskim przy ul. Grunwaldzkiej. Na jego terenie znajduje się obecnie 70 stanowisk handlowych. Wpłynęła jedna oferta. Jaki jest koszt prac? Odpowiedź znajduje się w artykule poniżej.

ZDZiT ogłosił przetarg na remont wiaty na targowisku przy ul. Grunwaldzkiej

Targowisko miejskie przy ul. Grunwaldzkiej w Olsztynie od lat cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Można tam kupić nie tylko świeże warzywa i owoce, ale także ubrania czy dekoracje do domu. Wzrasta też liczba umów najmu i dzierżawy – w ciągu roku o ponad 30 proc. Na jego terenie znajduje się około 70 obiektów handlowo-magazynowych, 128 ław, gdzie 100 jest zadaszonych. Dodatkowo jest tam 60 stoisk dla pojazdów handlowych, 5 murowanych pawilonów i 3 wiaty. Jednak struktura targowiska wymaga modernizacji.

Wiata nr 2 do remontu. Jak wygląda zakres prac?

Wiata nr 2 ma zostać wyremontowana. W opisie przetargu napisano, że wykonane zostaną takie prace jak:

  • Roboty przygotowawcze – przygotowanie placu budowy,
  • Wykonanie prac wyburzeniowych i rozbiórkowych oraz usuniecie urobku poza teren budowy,
  • Wykonanie i montaż elementów stalowych: - słupy, belki, ramy stalowe, - blaszki stalowe, - nadproża stalowe,
  • Wykonanie pokrycia dachowego wraz z obróbkami blacharskimi i elementami wystającymi ponad dach budynku tzn.: - pokrycie dachu – blacha trapezowa, - montaż obróbek blacharskich, - montaż orynnowania i rur spustowych, - montaż akcesoriów dachowych,
  • Malowanie konstrukcji kratowej stalowej i konstrukcji pełnościennej – farbami do gruntowania i emaliami chlorokauczukowymi,
  • Dostawa i montaż systemu asekuracji linowej prze upadkiem,
  • Wymiana i montaż instalacji elektrycznej i oświetlenia.

Prace ruszą po podpisaniu umowy z wykonawcą, który będzie miał 60 dni na wykonanie remontu. Termin składania ofert minął 25 września. Wpłynęła jedna oferta opiewająca na 67 404 zł. ZDZiT jednak na ten cel ma środki w wysokości 50 tys. zł. Władze miasta, po przejrzeniu oferty, podejmą decyzję w tej sprawie.

Co się stanie z kupcami?

Na czas remontu udostępnione zostaną ławy handlowe z zadaszeniem w innych wiatach. Kupcy będą mogli również korzystać z ław bez zadaszenia.

Modernizacja targowiska przy ul. Grunwaldzkiej nie jest nowym pomysłem. Już 6 lat temu miasto otrzymało koncepcję jego przebudowy. Tereny handlowe miałyby zostać zadaszone. Powstałyby również nowe hale targowe oraz parking na 200 pojazdów.

Eska Summer City Olsztyn! Święto Pieczywa Rzemieślniczego

Nowy park handlowy w Olsztynie pnie się w górę. Znamy termin otwarcia! [ZDJĘCIA]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE