Rekrutacja do Służby Celno-Skarbowej w województwie warmińsko-mazurskim

i

Autor: podlaskie.kas.gov.pl Rekrutacja do Służby Celno-Skarbowej w województwie warmińsko-mazurskim

Szukasz pracy? Na Warmii i Mazurach ruszył nabór do Służby Celno-Skarbowej [WIDEO]

2020-11-19 14:41

Trwa rekrutacja do Służby Celno-Skarbowej w województwie warmińsko-mazurskim. Kandydaci chętni do pełnienia służby mogą składać dokumenty do 7 grudnia 2020 r. Na zainteresowanych czeka 20 etatów w oddziałach celnych w Bezledach i Gołdapi.

Nabór w Izbie Administracji Skarbowej w Olsztynie

Ciekawa praca, możliwość rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji, korzystne warunki finansowe, a także możliwość otrzymania emerytury po 25 latach służby - takie warunki oferuje chętnym Służba Celno-Skarbowa.

Funkcjonariuszem Służby Celno-Skarbowej może być osoba będąca obywatelem polskim, posiadająca co najmniej wykształcenie średnie lub średnie branżowe, korzystająca z pełni praw publicznych, ciesząca się nieposzlakowaną opinią, posiadająca stan zdrowia pozwalający na pełnienie służby na określonym stanowisku, niekarana. - mówi Marta Rosiak z Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie.

Do zadań na stanowiskach, na które prowadzona jest rekrutacja, należeć będzie m.in. obsługa zgłoszeń celnych, kontrola celna podróżnych, towarów i środków przewozowych, obsługa urządzeń RTG do prześwietlania bagażu, wymiar należności celnych i podatkowych, prowadzenie kontroli celno-skarbowych, wszczynanie oraz prowadzenie postępowań o przestępstwa i wykroczenia skarbowe.

Funkcjonariusze w zależności od posiadanego doświadczenia pełnią w oddziałach celnych służbę na różnych stanowiskach. Umożliwia to zdobycie szerokiego spektrum umiejętności praktycznych oraz wiedzy teoretycznej. Zainteresowani mogą w trakcie pełnienia służby stać się opiekunem psa służbowego i wykonywać obowiązki służbowe z pomocą przydzielonego czworonoga.

Proces kwalifikacyjny do służby składa się z kilku etapów: złożenia kwestionariusza osobowego, a także innych dokumentów. Kolejne etapy to: test wiedzy, test psychologiczny i kompetencyjny, rozmowa kwalifikacyjna oraz ustalenie zdolności fizycznej i psychicznej do służby w Służbie Celno-Skarbowej.

Nowo zatrudniony funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej może liczyć po przyjęciu do służby na uposażenie zasadnicze i różnego rodzaju dodatki. Istotnym atutem zatrudnienia jako funkcjonariusz w Służbie Celno-Skarbowej jest dodatkowy urlop wypoczynkowy oraz możliwość nabycia praw do emerytury mundurowej po 25 latach służby. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie w zakładce Ogłoszenia/Nabór/Oferty pracy i służby w KAS.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE