zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: pexels.com

Sztokholm to tylko jedna z propozycji. Jakich połączeń brakuje z lotniska na Mazurach?

2020-02-10 12:14

Sztokholm, Hannover, Amsterdam - to tylko niektóre z miejsc, do których chcieliby polecieć mieszkańcy Warmii i Mazur z lotniska w Szymanach. Zapytaliśmy Internautów, jakie połączenia są według nich najbardziej pożądane.

Port lotniczy Olsztyn - Mazury od kilku dobrych lat zapewnia możliwości komunikacyjne zarówno mieszkańcom Warmii i Mazur, jak i tym, którzy chcą odwiedzić to wyjątkowe miejsce. Niestety w najbliższym czasie dwa połączenia zostaną zlikwidowane. Popularne linie lotnicze Ryanair i Wizzair zdecydowały się na oszczędności w 2020 roku. 

Z Olsztyna nie dolecimy już do Kolonii w Niemczech. Tam ostatnie samoloty z lotniska w Szymanach odlecą 27 lutego. Niebawem połączenie z Olsztyna do Bremy zlikwiduje także węgierska linia Wizzair. Może zapotrzebowanie jest na zupełnie inne kierunki? Zapytaliśmy Internautów, jakich połączeń brakuje im najbardziej. Najczęstszym miejscem, które wskazywali, był Sztokholm. Pojawiły się też propozycje ciepłej Chorwacji albo urokliwego Wrocławia. Mieszkańcy Warmii i Mazur chętnie polecieliby również do Bolonii,  Edynburga czy Amsterdamu.

Port lotniczy Olsztyn - Mazury w Szymanach jest położony w sercu Warmii i Mazur, ponad 10 km od centrum Szczytna i lekko ponad 50 km na południowy wschód od centrum Olsztyna. Jest jedynym portem lotniczym w województwie warmińsko-mazurskim.


Kameralne lotnisko stanowi doskonałą bazę wypadową do krótszych i dłuższych wycieczek zagranicznych. Po likwidacji połączeń do Kolonii i Bremy zostaną nam jedynie cztery możliwości. Wciąż możemy polecieć do Londynu (Luton, Stansted), Dortmund oraz do Krakowa. Warto pamiętać, że rozkład lotów ustala linia lotnicza, a nie lotnisko. Godziny lotów mogą się zmienić w dowolnym momencie (nawet dzień przed odlotem). Godzinę odlotu należy sprawdzić w przeddzień podróży.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE