Zdrowie

Szpitale z Warmii i Mazur otrzymały wsparcie finansowe. Tu poprawi się jakość leczenia! [LISTA]

2023-09-24 7:52

Ministerstwo Zdrowia opublikowało listę szpitali, które otrzymają pieniądze na modernizację, przebudowę, doposażenie szpitalnych oddziałów ratunkowych lub pracowni diagnostycznych współpracujących z SOR-ami. Łącznie na ten cel przeznaczono niemal 1,5 mld zł. W zestawieniu znalazły się również placówki z Warmii i Mazur. Listę publikujemy w galerii poniżej.

Szpitale z dofinansowaniem. Rząd przeznaczył na ten cel 1,5 mld zł

27 stycznia 2023 r. został ogłoszony konkurs z Funduszu Medycznego na dofinansowanie infrastruktury ratownictwa medycznego w ramach subfunduszu modernizacji podmiotów leczniczych z kwotą środków finansowych przeznaczonych na dofinansowanie wniosków w konkursie w wysokości 750 mln zł. Sumę tę zwiększono później do niemal 1,5 mld zł. Zakres wsparcia obejmuje modernizację, przebudowę lub doposażenie szpitalnych oddziałów ratunkowych, w tym pracowni diagnostycznych współpracujących z SOR.

- Dzięki tym inwestycjom pacjenci już wkrótce odczują znaczną poprawę jakości leczenia, bezpieczeństwa i komfortu. Na SOR-ach sprzęt diagnostyczny i aparatura wspomagająca funkcje życiowe pacjenta są użytkowane przez całą dobę - często bez jakiejkolwiek przerwy, stąd szybko się eksploatują. Dlatego te środki z Funduszu Medycznego w dużej mierze przeznaczone będą na nowoczesną i łatwą w użytkowaniu aparaturę. Trafią także na sprzęt przyspieszający diagnostykę, która skróci powrót do zdrowia, a często uratuje życie – zapewniła Katarzyna Sójka, minister zdrowia.

Które szpitale z Warmii i Mazur otrzymały pieniądze? [LISTA]

Wnioski o dofinansowanie składać można było od 27 lutego 2023 r. do 10 marca 2023 r. Wpłynęło ich aż 207. Po ocenie konkursowej wybrano 152 wnioski na łączną kwotę 1 496 540 018 zł. Na liście znalazły się również szpitale z województwa warmińsko-mazurskiego. Dziewięć placówek otrzyma wkrótce wsparcie. Które? Listę znajdziesz w naszej galerii.

Te szpitale z województwa warmińsko-mazurskiego otrzymają dofinansowanie

Pionierska operacja w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE