Pielęgniarka z Ostródy zakażona koronawirusem. Czy szpital zostanie zamknięty? [AUDIO]

2020-04-16 11:56 agada
Pielęgniarka ze szpitala w Ostródzie ma koronawirusa
Autor: pixabay.com

Pielęgniarka ze szpitala w Ostródzie jest zakażona koronawirusem - potwierdził rzecznik prasowy wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek. Szczegóły w artykule na olsztyn.eska.pl.

Szpital w Ostródzie. Pielęgniarka zakażona koronawirusem

W czwartek, 16 kwietnia, potwierdzono zakażenie koronawirusem u jednej z pielęgniarek pracujących na oddziale wewnętrznym jednoimiennego szpitala w Ostródzie. Wszystkie osoby, które miały z nią kontakt, zostały poddane kwarantannie.


- Mamy przypadek osoby zakażonej koronawirusem spośród personelu medycznego. To pielęgniarka pracująca w szpitalu jednoimiennym w Ostródzie. Wszystkie osoby, które mogły mieć czy miały z nią kontakt, zostały poddane kwarantannie. - informuje rzecznik prasowy wojewody, Krzysztof Guzek. - Te osoby to jej najbliżsi, czyli jej rodzina, która przebywa w kwarantannie domowej, a także osiem pielęgniarek, które pracowały razem na dyżurze. One z kolei przebywają w izolatorium. - dodaje.


Ciągłość pracy szpitala w Ostródzie jest zapewniona. -  Braków w personelu szpital nie zgłasza, nie ma więc to wpływu na bieżącą pracę i bezpieczeństwo pacjentów, którzy są hospitalizowani w Ostródzie. - zapewnia rzecznik.

Pielęgniarka ze szpitala jednoimiennego z Ostródy jest zakażona koronawirusem - poinformował rzecznik prasowy wojewody Krzysztof Guzek

W województwie warmińsko-mazurskim w chwili obecnej mamy potwierdzonych 126 przypadków zakażenia koronawirusem. Na szczęście już 28 pacjentom udało się pokonać covid-19.

KoronawirusRaport: Olszyn 16.04