Szokująca sytuacja w Olsztynie. Mężczyzna pogryzł 3-miesięczne dziecko

i

Autor: Canva Szokująca sytuacja w Olsztynie. Mężczyzna pogryzł 3-miesięczne dziecko

Kryminalne

Szokująca sytuacja w Olsztynie. Mężczyzna pogryzł 3-miesięczne dziecko

2023-03-30 12:39

Do aresztu trafił 31-letni mieszkaniec Olsztyna, który pogryzł 3-miesięcznego syna. Matka chłopca, która nie sprawowała należytej opieki, ma dozór policji - poinformował PAP w czwartek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Daniel Brodowski.

Jak podał prokurator Brodowski, postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Olsztyn Północ w Olsztynie.

- Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego w środę ojciec 3-miesięcznego dziecka 31-letni Patryk A. usłyszał zarzut fizycznego znęcania się nad synem, czyli spowodowania obrażeń ciała poprzez gryzienie m.in. po rękach i nogach. Dziecko w wyniku tego działania doznało obrażeń ciała. Podejrzany przesłuchany przez prokuratora nie przyznał się do przedstawionego mu zarzutu. Złożył wyjaśnienia i są one przedmiotem dalszych czynności - podkreślił prokurator Brodowski.

W czwartek Sąd Rejonowy w Olsztynie, uwzględniając wniosek prokuratura, zastosował wobec ojca dziecka areszt na trzy miesiące. W tej sprawie zarzuty przedstawiono także matce dziecka 31-letniej Katarzynie K. Usłyszała ona zarzut narażenia syna na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Jak ustalono, zamiast opiekować się dzieckiem, matka była poza domem i w tym czasie piła alkohol, mając 2 promile. Prokurator zastosował wobec kobiety dozór policji.

O szokującej sytuacji w tej rodzinie zawiadomiła policję rodzina niemowlaka. Obecnie chłopiec przebywa pod jej opieką.

Jak przekazał prokurator, podjęto kroki zmierzające do ograniczenia lub pozbawienia władzy rodzicielskiej rodziców, a śledztwo jest w toku.

Ruszył proces Eryka D. z Wólki Turebskiej
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE