Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych wchodzi w decydujący etap

i

Autor: olsztyn eu Do piątku należy dostarczyć dokumenty

Szkoły ponadpodstawowe. Kończy się ważny etap rekrutacji [AUDIO]

2022-07-21 22:03

Zakończył się pierwszy etap rekrutacji do olsztyńskich szkół ponadpodstawowych. Chętnych nie brakowało, a wolnych miejsc będzie niewiele. W następnym tygodniu zacznie się rekrutacja uzupełniająca.

Jak zrobić sylwetkę w 5 minut [FAKE BODY] | ESKA XD - Fit vlog #53

Do placówek prowadzonych przez samorząd Olsztyna zgłosiło się łącznie 3725 kandydatów. Zakwalifikowanych do szkół ponadpodstawowych zostało ponad 2,5 tys. młodych osób, czyli ok. 70 proc. chętnych.

Teraz przed kandydatami i ich rodzicami ważne decyzje. Do piątku (22 lipca) muszą potwierdzić wolę rozpoczęcia nauki w wybranych szkołach. Listy przyjętych kandydatów zostaną opublikowane w poniedziałek (25 lipca). A już kolejnego dnia rozpocznie się rekrutacja uzupełniająca, która potrwa do 5 sierpnia - mówi dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Olsztyna, Wiesława Szafrańska-Bortkiewicz. - Zarówno uczniowie, jak i ich rodzice powinni być spokojni, bowiem po zakończeniu rekrutacji uzupełniającej przeprowadzimy odpowiednie analizy Jeśli będzie taka konieczność, podejmiemy decyzje dotyczące ewentualnego zwiększenia liczby oddziałów. Z naszego doświadczenia wynika też, że część kandydatów przenosi dokumenty do szkół prowadzonych przez inne organa, niż samorząd.

Posłuchaj: mówi dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Olsztyna, Wiesława Szafrańska-Bortkiewicz

Jak dobrze znasz film "Kevin sam w domu"?

Pytanie 1 z 10
W jakim mieście mieszka Kevin?

Tradycyjnie już największym zainteresowaniem cieszą się licea ogólnokształcące. W tych praktycznie nie ma wolnych miejsc. 51 miejsc jest do dyspozycji w szkołach branżowych I stopnia. Natomiast w technikach - 29. Ogłoszenie list uczniów przyjętych po rekrutacji uzupełniającej nastąpi 19 sierpnia.

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE