Prawie jak James Bond w akcji... czyli prawdziwe kino akcji w sklepie spożywczym! Zobacz FILM!

2020-03-17 8:21
Szczytno: Napad na sklep w centrum miasta
Autor: KPP Szczytno Szczytno: Napad na sklep w centrum miasta

Wydawać by się mogło, że takie sceny można obejrzeć tylko w filmach. A tu proszę! Młoda kobieta w żółtej czapeczce wyciąga atrapę broni palnej i wymierza w kierunku wystraszonej ekspedientki sklepu spożywczego. Do akcji wkracza jednak odważny mężczyzna, który obezwładnia napastniczkę.

Chwilę grozy przeżyła pracownica sklepu wielobranżowego w centrum miasta Szczytno. Do zdarzenia doszło w piątek, 13 marca, parę minut po godzinie 23.00. Dyżurny szczycieńskiej policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie od roztrzęsionej ekspedientki, że uzbrojona kobieta żądała od niej wydania pieniędzy z kasy. Jak ustalili śledczy, kobieta już od kilku dni kręciła się w okolicach sklepu i bezpośrednio po nim. W piątek, tuż przed jego zamknięciem, weszła udając, że chce coś kupić. Po chwili podeszła do lady i w ciągu kilku sekund znalazła się przy ekspedientce. Wyciągnęła atrapę broni palnej i wymierzyła w jej kierunku. Na szczęście, w tym samym czasie do sklepu wszedł inny klient, który obezwładnił napastniczkę.

Napad na sklep w Szczytnie

Kobieta została zatrzymana przez policję i przewieziona do komendy. Usłyszała już zarzuty, do których się przyznała. Na wniosek szczycieńskich śledczych Sąd Rejonowy w Szczytnie zastosował wobec niej środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

- 27-latek, który obezwładnił napastniczkę wykazał się odwagą, sprawnością i zdecydowaną reakcją. Niewiele osób jest skłonnych do podjęcia takiego ryzyka w takiej sytuacji. Tylko osoby, które są pewne swoich umiejętności i przewagi nad napastnikiem mogą próbować się mu w taki sposób przeciwstawiać. W pierwszej kolejności każda osoba powinna zadbać o swoje bezpieczeństwo i dążyć do tego, by jak najszybciej informacja o takim zdarzeniu dotarła do policjantów. - chwalą bohaterskiego mężczyznę policjanci.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE