Święty Mikołaj przyjedzie do Olsztyna. Gdzie będzie można go spotkać?

i

Autor: Unsplash

Boże Narodzenie

Święty Mikołaj przyjedzie do Olsztyna. Gdzie będzie można go spotkać?

2023-12-06 8:11

Na początku grudnia do stolicy Warmii i Mazur przyjedzie prawdziwy św. Mikołaj. Dzieci będą miały okazję się z nim spotkać w dwóch instytucjach, które szykują specjalne wydarzenia. Mają one przybliżać olsztynian do świątecznego klimatu. Gdzie będzie można spotkać się z Mikołajem? Odpowiedź poniżej.

Do Olsztyna przyjedzie prawdziwy Mikołaj. Tam będzie można go spotkać

Wielkimi krokami wkraczamy w bożonarodzeniowy okres. Kolejne części Olsztyna zyskują odpowiedni klimat i są odpowiednio dekorowane. Olsztyński Teatr Lalek oraz biblioteka dla dzieci Abecadło zachęcają rodziców, aby znaleźli czas na odwiedziny tych instytucji ze swoimi pociechami.

Teatr Lalek postanowił zaprosić św. Mikołaja do siebie. Spotkania z małymi i większymi widzami odbędą się 3 grudnia o godz. 11:00, 6 grudnia o godz. 18:00 i 10 grudnia o godz. 11:00. Z tej mikołajowej okazji wystawione zostaną spektakle „Grimm: 6 Służących” oraz „NID”.

To również okazja do tego, żeby zabrać ze sobą do teatru opisany prezent i przekazać go wcześniej pomocnym Elfom. Taki podarek trafi we właściwe ręce tuż po spektaklu. W cenie biletu spotkanie z najprawdziwszym Mikołajem. Szczegółowe informacje oraz rezerwacje w Biurze Organizacji Widowni pod nr tel. 89 538 70 30 lub 510 145 707.

Mikołaj będzie także bohaterem pierwszych dni grudnia w bibliotece Abecadło. Będzie to związane z wizytą w bibliotece Agaty Grzegorczyk-Wosiek, olsztyńskiej pisarki, autorki książek dla dzieci, m.in. „Spacer Pana Kopernika”.

Mikołajki z Mikołajem potrwają aż 5 dni - między 4 a 8 grudnia. W tym programie są: niezwykła bajka „Ławeczka Kopernika”, wspólne czytanie, opowieści oraz piosenka „Gdzie mieszkają Mikołaje?”, gra wielkoformatowa „Spacer Pana Kopernika” oraz Quiz.

Warsztaty adresowane są do dzieci w wieku 6-9 lat. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy pod nr tel. 89 527 28 10.

W Olsztynie odbędą się jarmarki świąteczne

Przypomnijmy, że Olsztyn w tym roku będzie obfitował w inne świąteczne wydarzenia. W weekend 9-10 grudnia, odbędzie się dwudniowa impreza na Targu Rybnym organizowana przez Miejski Ośrodek Kultury – „Święta. Dobrze was widzieć”. W tym samym czasie Fundacja Eques i Klub Rotary Olsztyn postanowiły zorganizować na terenie Koszar Dragonów przy ulicy Gietkowskiej świąteczny kiermasz sztuki i rękodzieła pod nazwą "Sztuka na Święta". Tydzień później czekają nas kolejne imprezy. W dniach 15-17 grudnia Manufaktura Jarmarków zaprasza mieszkańców Olsztyna na "Jarmark Bożonarodzeniowy" nad jeziorem Ukiel. Ostatnim wydarzeniem przed świętami będzie natomiast "Olsztyński Jarmark Świąteczny", który po raz trzeci zorganizuje Kuźnia Społeczna.

Dziadek do orzechów w Fabryce Norblina. Wciągająca wystawa na święta!

Świąteczne iluminacje w Olsztynie. Zobacz zdjęcia z poprzednich lat