Zamek Kapituły Warmińskiej i Amfiteatr im. Czesława Niemena - zdjęcie poglądowe

i

Autor: Oskar Biedrzyński

kultura

Stwórzcie „Subiektywny Przewodnik po Olsztynie” z Planetą 11. Swoje pomysły można zgłaszać do 4 marca

2024-02-12 15:40

Biblioteka multimedialna Planeta 11 regularnie przygotowuje najróżniejsze wydarzenia kulturalne w swoich murach. Tym razem jednak nie chodzi o konkretne wydarzenie, a o projekt stworzenia „Subiektywnego Przewodnika po Olsztynie”. Każdy mieszkaniec może zgłaszać swoje ulubione, nietypowe miejsca.

„Subiektywny Przewodnik po Olsztynie” nie jest pierwszym projektem angażującym mieszkańców do wspólnej zabawy. W ubiegłym roku powstała „Czytelnicza VEGE Książka Kucharska”, która jest zbiorem 18 ciekawych przepisów na wegetariańskie dania. Pozycja jest dostępna w formie bezpłatnego e-booka i znajdziecie ją TUTAJ. Olsztyńska biblioteka chce ponownie zaangażować mieszkańców, ale tym razem do wspólnego stworzenia przewodnika z najciekawszymi miejscami w stolicy Warmii i Mazur. Co ważne, nie chodzi w tym przypadku o te oczywiste atrakcje, jak np. olsztyński Zamek czy Wysoka Brama. Planeta 11 chce by były to nietypowe miejsca, które nie są tak powszechne, bądź mają swoją ciekawą historię. W końcu kto lepiej zna miejskie smaczki, niż sami mieszkańcy. Swoje pomysły można wysyłać drogą mailową do 4 marca, załączając adres miejsca, opis oraz zdjęcie. Nie zapomnijcie się podpisać, bo na uczestników czekają upominki. Tak samo jak w przypadku książki kucharskiej, przewodnik zostanie udostępniony w formie bezpłatnego e-booka.

- Szukamy czegoś nietypowego. Może ktoś ma swoje ulubione miejsce spacerowe, albo odkrył coś ciekawego, bo są takie miejsca, które nie do końca są znane w Olsztynie. Nawet ostatnio czytałem, na przykład nie wszyscy wiedzą, że taki wielki głaz przy wjeździe na Stare Miasto jest zrobiony w miejscu, gdzie był Napoleon – mówi Jacek Smółka, kierownik Planety 11. - Ja tutaj promuję zawsze ze swojego osiedla, taką aleję kwitnących wiśni na Jarotach, która szczególnie w maju jest bardzo popularna i pięknie wygląda. Ona była właśnie wcześniej mniej znana, ale teraz się już robi coraz bardziej oczywista. Na pewno wierzę w to, że każdy ma takie miejsce mniej typowe, takie swoje, które warto pokazać innym – dodaje Jacek Smółka.

Posłuchaj: Jacek Smółka, kierownik Planety 11 opowiada o "Subiektywnym Przewodniku po Olsztynie"

Quiz. Dopasuj aktora do roli w "Rodzinka.pl". Kogo grała Olga Kalicka, a kogo Agata Kulesza?

Pytanie 1 z 11
W czyją rolę wcielał się Adam Zdrójkowski?