Studniówki

Studniówka III Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie. Tak maturzyści zatańczyli poloneza! [ZDJĘCIA]

2024-02-14 14:41

W sobotę, 10 lutego, w restauracji Przystań odbyła się studniówka III Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie. Maturzyści zatańczyli pięknego poloneza, który wzruszył wielu rodziców zebranych na sali. Był również czas na oficjalne przemówienia i podziękowania. Relację zdjęciową z tego wydarzenia można zobaczyć w naszej galerii.

Studniówka III LO w Olsztynie. „Otwierają się przed wami drzwi do dorosłości”

W sobotę odbyła się studniówka III Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Olsztynie. Po wielomiesięcznych przygotowaniach nadszedł czas na oficjalną część przemówienia. Prowadzący przywitali wszystkich zebranych, wśród których oprócz maturzystów, znaleźli się , dyrekcja placówki, nauczyciele, a także rodzice uczniów. Następnie głos zabrała dyrektorka szkoły, która przypomniała, że szkoła ma już 60 lat.

- Dzisiejsza studniówka otwiera wasze drzwi do waszej dorosłości. Zaczynaliście w 2020 r., mamy rok 2024. Łatwo będzie zapamiętać, że kończycie szkołę w tym roku, w którym III LO będzie obchodzić swoje 60-lecie. Jesienią III Liceum Ogólnokształcące będzie obchodziło 60 lat swojej działalności, w związku z tym jesteście częścią naszej historii. Przed wami było wiele pokoleń, po was również przyjdą następne pokolenia młodzieży. Ja was pamiętam bardzo dobrze, przeżyliśmy wiele wspaniałych chwil. Doświadczyła nas historia, z naszym udziałem była też pandemia – powiedziała Danuta Gomolińska, dyrektorka placówki.

„Poloneza czas zacząć”. 40 par zatańczyło tradycyjny taniec

Dyrektor Gomolińska życzyła uczniom także powodzenia na maturze oraz licznych sukcesów w przyszłym życiu zawodowym.

- Gratuluję wam wyników, które osiągnęliście. Cała szkoła ma średnią powyżej 4,0. Jest jeszcze coś do zrobienia w niektórych klasach maturalnych, ale wiadomo, że doskonałość się ćwiczy w próbach. Trzymam za was bardzo mocno kciuki. Jesteście rocznikiem, który znakomicie udziela się w samorządzie. Z waszej inicjatywy były wprowadzone zmiany w statucie szkoły, z waszej inicjatywy został powołany w tym roku rzecznik praw ucznia. Chciałabym życzyć wam przede wszystkim odwagi i mądrości w podążaniu drogą życiową – podsumowała.

Po oficjalnej części nadszedł czas na poloneza. 40 par zatańczyło ten tradycyjny studniówkowy taniec, który wzruszył wielu rodziców zebranych na sali.

Fotorelację z tego wydarzenia można zobaczyć w naszej galerii poniżej.

Studniówka III Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie. Tak maturzyści zatańczyli poloneza!

Studniówka III Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie. Tak maturzyści zatańczyli poloneza!