wydarzenia

Strażnicy odebrali poród u… jeża. Na świat przyszły cztery maleństwa. Nadano im imiona [ZDJĘCIA]

2023-05-26 13:42

Po uratowaniu małych kaczuszek z fontanny w Olsztynie przyszedł czas na kolejną nietypową interwencję służb. Tym razem strażnicy miejscy z Elbląga odebrali poród... u jeża. Na świat przyszły cztery zdrowe maleństwa. Imiona odziedziczyły po strażnikach, którzy brali udział w akcji.

Do niecodziennego zdarzenia doszło w czwartek (25 maja) w Elblągu. Dyżurny straży miejskiej otrzymał zgłoszenie od zaniepokojonej kobiety, która znalazła chorego jeża. Kobieta zabezpieczyła zwierzę w skrzynce i przekazała wysłanemu na miejsce patrolowi.

– Jeżyk rzeczywiście zachowywał się inaczej - nie uciekał, nie zwijał się w kulkę. Podczas przewożenia, w radiowozie, jak się okazało u Pani Jeż, rozpoczął się poród. Strażnicy przyjęli poród - na świat przyszły 4 małe jeżyki – relacjonuje straż miejska w Elblągu.

Maleństwa odziedziczyły imiona po strażnikach, którzy brali udział w zdarzeniu. Nazywają się więc Monika, Wioleta, Sławek i Mariusz. Ostatecznie małe jeżyki i ich matka pojechali do Ośrodka Okresowej Rehabilitacji Zwierząt Jelonki.

Kortowiada 2023. Kolorowa Parada Wydziałów przeszła ulicami Olsztyna
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE