Staniszewski mistrzem Polski. Olsztyński kierowca triumfuje w rallycrossie [AUDIO]

2020-10-25 19:46
Zbigniew Staniszewski mistrzem Polski.
Autor: Jakub Nitka Zbigniew Staniszewski w Fordzie Fiesta RX wywalczył tytuł mistrza Polski w rallycrossie w najsilniejszej klasyfikacji supercars.

Olsztyński kierowca Zbigniew Staniszewski w Fordzie Fiesta RX wywalczył tytuł mistrza Polski w rallycrossie w najsilniejszej klasyfikacji supercars. W klasyfikacji całego sezonu jednym małym punktem wyprzedził Jakuba Przygońskiego w Peugeocie 208 RX. Mistrzostwo Polski, które wywalczyliśmy to jest coś wielkiego, to mój życiowy sukces – mówi Zbigniew Staniszewski. Więcej o sukcesie „Stanika” już teraz na ESKA Olsztyn!

Ostatnią rundę na torze w Słomczynie wygrał Przygoński, ale uważna jazda Staniszewskiego i drugie miejsce w finale niedzielnych zawodów pozwoliła zwyciężyć całą wojnę o tytuł najlepszego kierowcy w kraju. Pierwszy pełny sezon startów w rallycrossie popularny Stanik kończy z tytułami mistrza Polski i mistrza Europy strefy centralnej.

- Jesteśmy niezwykle szczęśliwi jako zespół, ja też jestem na maksa szczęśliwy - mówi Olsztyński kierowca Zbigniew Staniszewski.

- Zdobywamy tytuł Mistrza Polski Rallycorss 2020 oraz tytuł Mistrza Europy CEZ 2020! Ciężki sezon, pełen wyrzeczeń, sukcesów ale i rozczarowań. Ostatni weekend w tym roku był najcięższym z możliwych. Nerwy były takie że zastanawiałem się czy nie popełnimy błędów na skutek wysokiego ciśnienia. Na szczęście utrzymałem to ciśnienie, dowieźliśmy wynik do mety. Dziękuję z całego serca mojej ekipie. Specjalne podziękowania także dla kibiców.

- Plan na przyszły sezon, chcemy nowym trochę szybszym samochodem pojechać w przyszłym roku mistrzostwa Polski i CEZ i oczywiście z moim zespołem wygrać.

Posłuchaj: Zbigniew Staniszewski, mistrz Polski w rallycrossie w najsilniejszej klasyfikacji supercars.

Autodrom Słomczyn 24-25.10.2020

  • Jakub Przygoński               Peugeot 208 RX       4:43,124 
  • Zbigniew Staniszewski      Ford Fiesta RX         4:46,240
  • Ales Fucik                            VW Polo RX             4:51,111

Mistrzostwa Polski  2020

  • Zbigniew Staniszewski     Ford Fiesta RX      111 pkt
  • Jakub Przygoński               Peugeot 208 RX   110 pkt
  • Marcin Wicik                     Ford Focus RX       69 pkt  
Najdroższe samochody świata | ESKA XD - Prosto z salonu #7
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE