Zbigniew Staniszewski, olsztyński kierowca rajdowy walczy w rallycrossie

i

Autor: Konrad Kodix Sieczkowski www.kodixfoto.pl

„Stanik” w rallycrossie. Olsztyński kierowca będzie walczył o zwycięstwo! [WIDEO, AUDIO]

2020-09-04 21:25

Zbigniew Staniszewski rozszerzył program tegorocznych startów w rallycrossie. Przed pierwszą rundą Mistrzostw Polski popularny "Stanik" wybrał się treningowo do czeskiej miejscowości Sedlčany gdzie niespodziewanie stanął na najwyższym stopniu podium. Po dwóch tygodniach Staniszewski sięgnął również po zwycięstwo podczas pierwszej eliminacji mistrzostw Polski w Słomczynie. Jako że obie imprezy były jednocześnie eliminacjami Mistrzostw Europy Strefy Centralnej decyzja mogła być tylko jedna. Staniszewski Team rozszerza swoje starty o czempionat starego kontynentu. Rallycrossową bronią Ford Fiesta RX supercar o mocy ok. 580 KM. Auto jest bardzo głośne, zadziorne, ale przede wszystkim szybkie.

- Przygotowania do tegorocznych startów trwały ponad pół roku więc grzechem byłoby zaprzepaścić naszą pracę i szansę na tytuł mówi Zbigniew Staniszewski. - Skoro liderujemy mistrzostwom Europy Strefy Centralnej to oprócz rund mistrzostw Polski kibice zobaczą nas również w dalszym ciągu międzynarodowego cyklu. Zgodnie z naturą sportowca będziemy walczyć o zwycięstwo. Łatwo nie będzie, ale jedziemy świetnie przygotowani. Nasz zespół to grupa pasjonatów więc informacje o dodatkowych startach przyjęli z wielką radością. W najbliższy weekend ponownie ścigamy się w Czechach. Kolejne eliminacje odbędą się w we Włoszech i na Słowacji. Pogodzeniom obu cyklów pomogła nam również decyzja o zmianach w kalendarzu mistrzostw Polski. Ostatnie runda mistrzostw Europy Stref Centralnej na Slovakiaring będzie jednocześnie finałową rundą mistrzostw naszego kraju. Przed nami 5 imprez w ciągu siedmiu tygodni. Walczymy o maxa – podkreśla Zbigniew Staniszewski.

Posłuchaj: Zbigniew Staniszewski, olsztyński kierowca rajdowy o programie tegorocznych startów w rallycrossie

Harmonogram imprez:

  • 5-6 września Sedlcany, Czechy, ME Strefy Centralnej
  • 12-13 września  Słomczyn, Mistrzostwa Polski
  • 25-27 września Słomczyn, Mistrzostwa Polski
  • 17-18 października Maggiora, Włochy, ME Strefy Centralnej
  • 24-25 października SlovakiaRing, Słowacja, ME Strefy Centralnej + Mistrzostwa Polski
Kierowca rajdowy Zbigniew Staniszewski w studiu ESKI
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE