Sprzedawał w sieci tani opał. Mieszkaniec Olsztyna oszukał ludzi z całej Polski

i

Autor: Canva/ KMP Olsztyn Sprzedawał w sieci tani opał. Mieszkaniec Olsztyna oszukał ludzi z całej Polski

Sprzedawał w sieci tani opał. Mieszkaniec Olsztyna oszukał ludzi z całej Polski

2022-10-05 13:25

Policja zatrzymała 48-letniego mieszkańca Olsztyna podejrzanego o oszustwa "na pellet" i "na ekogroszek". Nieuczciwy sprzedawca oszukał swoich klientów na kwotę blisko 20 tysięcy złotych i działał w warunkach tzw. recydywy. Został tymczasowo aresztowany.

Oszustwo na tani pellet i ekogroszek w sieci

Przestępcy wykorzystują każdą nadarzającą się okoliczność, aby wyłudzić od nas pieniądze. Ty razem internetowi oszuści zaczęli wykorzystywać problemy z dostępnością opału oraz jego wysokie ceny. Jeden z takich oszustów właśnie wpadł w ręce policji. To 47-letni mieszkaniec Olsztyna odpowiedzialny za liczne oszustwa związane m.in. z wystawianiem do sprzedaży po okazjonalnych cenach opału – pelletu i ekogroszku. Zainteresowani "superokazją" klienci po wpłaceniu zaliczek zamówionego towaru nigdy nie otrzymali.

Mieszkaniec Olsztyna oszukał klientów na kwotę blisko 20 tysięcy złotych 

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego ustalono kilku poszkodowanych, którzy zainteresowani "superofertą" stracili pieniądze w kwocie blisko 20 tys. zł. Sprawa ma charakter rozwojowy, śledczy badają powiązania mężczyzny z innymi sprawami o podobnym charakterze.

47-latek został zatrzymany i usłyszał zarzut oszustwa, do którego się przyznał. Kodeks karny za tego typu przestępstwo przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności, jednak z uwagi na fakt, że sprawca działał w warunkach tzw. recydywy grozić mu może kara do 12 lat pozbawienia wolności. Na poczet przyszłej akry funkcjonariusze zastosowali wobec zatrzymanego zabezpieczenie majątkowe w postaci zabezpieczenia wartego ponad 30 tys. zł. auta oraz zamrożeniu jego rachunków bankowych.

Soboń o 20 proc. inflacji: "Wszystko jest możliwe" [Sedno Sprawy]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE