Sport w Olsztynie. Sprawdzamy, kto zajmie się organizacją wydarzeń [AUDIO]

2021-01-06 12:03
Ukiel Olsztyn Półmaraton - jedno z olsztyńskich wydarzeń sportowych
Autor: Andrzej Brzozowski Sprawdzamy, kto zajmie się organizacją wydarzeń sportowych w Olsztynie

Cięcia, oszczędności i duże ograniczenia dotknęły wielu branż. W olsztyńskim sporcie rok 2020 też nieźle zamieszał. Ośrodek Sportu i Rekreacji zlikwidował dział sportu, odpowiedzialny głównie za organizację wydarzeń sportowych. Kto zatem będzie odpowiedzialny za organizacje wydarzeń sportowych, gdy tylko znów będzie to możliwe? Na ten temat rozmawiamy z rzecznikiem olsztyńskiego OSiRu. Wsparcie z zakresu regularnych zajęć sportowych szykuje miasto

Wymuszał haracz na olsztyńskich przedsiębiorcach. Przestępca zatrzymany

Dział sportu w olsztyńskim Ośrodku Sportu i Rekreacji to już wspomnienie. Wraz z Nowym Rokiem dział przestał istnieć. Organizacją imprez sportowych w mieście, gdy tylko znów będzie to możliwe, zajmą się prawdopodobnie firmy zewnętrzne.

OSIR Olsztyn nie tylko sam organizował wiele wydarzeń sportowych, ale był też współorganizatorem wydarzeń i myślimy o tym, żeby z takiej formy w przyszłości korzystać – mówi Zbigniew Szymula z olsztyńskiego OsiRu. - Organizowaliśmy wielokrotnie imprezy sportowe zarówno przy udziale podmiotów prywatnych i mówię tu o tak wielkich wydarzeniach jak Puchar Europy w Triathlonie czy Maraton Rowerowy MTB Cisowianka, jak i stowarzyszeń, klubów sportowych i myślę, że tą drogą będziemy podążali.

Posłuchaj: rzecznik OSiR Olsztyn Zbigniew Szymula w rozmowie z Anitą Zalewską

Jak dokładnie będzie wyglądała organizacja wydarzeń sportowych w mieście, okaże się gdy do nich dojdzie, bo póki co, to pandemia i kolejne obostrzenia zamknęły na głucho wszystkie obiekty, nie mówiąc już nawet o możliwości zrealizowania wydarzenia. Miasto jednak chce , by olsztynianie regularnie korzystali z zajęć sportowych i dofinansuje nawet kilkadziesiąt dyscyplin. Przedsięwzięcia mogą być realizowane przez niemal cały następny rok, a zgłoszenia są przyjmowane do 08.stycznia 2021.

Do 8 stycznia 2021 roku można elektronicznie składać oferty w konkursie dotyczącym upowszechniania aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży, osób dorosłych i osób niepełnosprawnych. Przedsięwzięcia mogą być realizowane przez niemal cały następny rok. Zajęcia mają zacząć się nie wcześniej, niż w dniu podpisania umowy, a kończyć nie później niż 15 grudnia 2021 roku. Wysokość udziału środków własnych organizacji nie może być niższa od 10 proc. całkowitych kosztów przedsięwzięcia - mówi rzecznik olsztyńskiego ratusza Marta Bartoszewicz.

Celem zadania jest tworzenie mieszkańcom Olsztyna niezbędnych warunków do uprawiania sportu. To przede wszystkim organizacja zajęć sportowych i sportowo-rekreacyjnych o ciągłym charakterze. Na realizację zadania olsztyński ratusz zaplanował 171,3 tys. złotych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE