stomil sparing wilno

Autor: Paweł Piekutowski/stomilolsztyn.com Stomil Olsztyn przegrał 0:2 z Żalgirisem Wilno

Sparing Stomilu Olsztyn w Wilnie. Lepszy wicemistrz Litwy

2020-01-27 12:25

W meczu sparingowym rozegranym w sobotę pod dachem, w hali BFA Arena, Stomil przegrał 0:2 z wicemistrzem Litwy - Żalgirisem Wilno. Była to druga porażka po trzech wcześniejszych zwycięstwach. Po raz pierwszy podopieczni Piotr Zajączkowskiego w okresie przygotowań nie skierowali piłki do bramki przeciwnika.

W meczu z powodu niegroźnych urazów nie mogli zagrać Grzegorz Lech, Wiktor Biedrzycki oraz Artur Siemaszko.

- Cieszę się, że mogliśmy zagrać z bardzo dobrym przeciwnikiem. Pierwsze 45 minut było bardzo wyrównane. Po przerwie straciliśmy bramki po kontratakach. Chcieliśmy zaprezentować się tu z dobrej strony, no i widać było poprawę organizacji gry. Generalnie był to udany wyjazd. – podsumował pojedynek Piotr Zajączkowski, trener Stomilu Olsztyn.

Duma Warmii ma już za sobą pięć sparingów w okresie przygotowawczym do drugiej części rozgrywek I ligi. Na początku Stomil odniósł trzy zwycięstwa - 3:1 ze Zniczem Biała Piska, 2:1 z Kaczkanem Huraganem Morąg, 2:1 z Olimpią Elbląg. Potem biało niebiescy zaliczyli wpadkę z Radunią Stężyca (1:6), która na co dzień rywalizuje na boiskach pomorskiej III ligi.

Następny mecz Stomil Olsztyn rozegra w sobotę1 lutego na sztucznym boisku w Mławie. Rywalem będzie trzecioligowy Świt Nowy Dwór Mazowiecki. I liga startuje za miesiąc, Stomil na własnym boisku zagra z Odrą Opole.