Ślubowanie ponad stu nowych policjantów w Olsztynie. Będą służyć w całym regionie [ZDJĘCIA]

2021-04-29 14:40

W czwartek (29 kwietnia) w Olsztynie odbyło się drugie w tym roku uroczyste ślubowanie ponad stu nowych policjantów. Niestety z powodu pandemii koronawirusa bez zaproszonych gości oraz członków rodzin i bliskich funkcjonariuszy.

W szeregi warmińsko-mazurskiej policji wstąpiło aż 105 nowych policjantów, w tym 12 kobiet. Uroczyste ślubowanie odbyło się w czwartek (29 kwietnia) na terenie Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie. Funkcjonariusze w obecności nadinsp. Tomasza Klimka Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie przysięgali  „służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia”.

Zanim jednak rozpoczną pracę w jednostkach policji, muszą przejść szkolenie zawodowe. Po jego pozytywnym zakończeniu wrócą do placówek w regionie. Nowi policjanci zasilą szeregi Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie (22), KMP w Olsztynie (23), KMP w Elblągu (15) KPP w Piszu (6), KPP w Szczytnie (6), KPP w Ostródzie (4), KPP w Kętrzynie (4), KPP w Bartoszycach (3), KPP w Braniewie (3), KPP w Ełku (3), KPP w Giżycku (3), KPP w Nidzicy (3), KPP w Olecku (3), KPP w Gołdapi (2), KPP w Lidzbarku Warmińskim (2), KPP w Działdowie (1), KPP w Mrągowie (1) i KPP w Węgorzewie (1).

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z Twojego miasta i okolicy

Raport z Anteny 29.04

Kolejne przyjęcie nowych policjantów do służby planowane jest w lipcu. Proces rekrutacji do Policji wciąż trwa. Obecnie pracownicy Sekcji Doboru KWP w Olsztynie opracowują około 150 złożonych aplikacji. Do obsadzenia pozostało 65 wolnych etatów.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE