Olsztyn: Ślubowanie 80 nowych policjantów. Zobacz zdjęcia z uroczystości!

2021-01-15 16:28

W szeregi warmińsko-mazurskiej policji wstąpiło aż 80 nowych funkcjonariuszy - w tym 11 kobiet i 69 mężczyzn. To pierwsze w 2021 roku ślubowanie policjantów w naszym regionie. Wyjątkowe ze względu na okoliczności, ponieważ odbywające się niestety wciąż w okresie pandemii, ale również ze względu na liczbę nowych policjantów przyjętych do służby.

Olsztyn: Ślubowanie nowych policjantów. W szeregi warmińsko-mazurskiej policji wstąpiło 80 funkcjonariuszy

Ślubowanie nowych funkcjonariuszy odbyło się w piątek (15 stycznia) na terenie Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie. Z uwagi na pandemię wywołaną koronawirusem (COVID-19) ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy miało skromniejszy charakter, niż bywało to w latach wcześniejszych. Nie było zaproszonych gości, a bliscy policjantów nie mogli być świadkami tej ważnej dla nich chwili.

Czytaj też: Zasada trzech sekund na drodze. Ten banalny trick może uratować życie [WIDEO]

Nowi policjanci w obecności nadinsp. Tomasz Klimek Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie uroczyście ślubowali „służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia”.

W ostatnim zakończonym w 2020 roku procesie rekrutacyjnym do służby przyjętych zostało 80 nowych policjantów (11 kobiet i 69 mężczyzn). Zasilą oni szeregi OPP w Olsztynie, KWP w Olsztynie, KMP w Olsztynie, KMP w Elblągu, KPP w Braniewie, KPP w Ełku, KPP w Giżycku, KPP w Gołdapi, KPP w Iławie, Kętrzynie, KPP w Lidzbarku Warmińskim, KPP w Mrągowie, KPP w Nidzicy, KPP w Olecku, KPP w Ostródzie, KPP w Piszu i KPP w Szczytnie.

Aktualnie służbę w garnizonie warmińsko-mazurskiej Policji pełni 3522 policjantów. Do obsadzenia pozostaje jeszcze 95 wakatów.

Osoby zainteresowane wstąpieniem do służby zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej i zapoznania się z warunkami rekrutacji. Szczegóły znajdziesz >>TUTAJ<<

ESKA XD #014
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE