Seria kolizji w Olsztynie i powiecie olsztyńskim. Zima daje się we znaki kierowcom [ZDJĘCIA]

2021-01-13 10:53 agada

Wtorkowe opady śniegu zaskoczyły kierowców. Zaledwie w ciągu jednego dnia policjanci byli wzywani do 28 zdarzeń na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego. Niebezpieczna kolizja miała miejsce m.in. na S7 na wysokości Olsztynka, gdzie samochód ciężarowy uderzył w bariery energochłonne.

Seria kolizji w Olsztynie i powiecie. Zima daje się we znaki kierowcom

Zima dała się we znaki kierowcom podróżującym drogami Olsztyna oraz powiatu olsztyńskiego. Tylko we wtorek (12 listopada) policjanci odnotowali 28 zdarzeń. Na trasie S7 na wysokości Olsztynka kierujący ciężarowym mercedesem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wpadł w poślizg i uderzył w bariery energochłonne.

Tego samego dnia policjanci byli wzywani do kolizji na al. Warszawskiej w Olsztynie. W tym przypadku również prawdopodobną przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze przez 30-letnią kierującą pojazdem marki Audi A3, która wpadła w poślizg i uderzyła w inne auto.

Czytaj też: Atak zimy na Warmii i Mazurach. Na drogach jest ślizgawica. Karetka ugrzęzła w zaspie [ZDJĘCIA]

Do kolejnego zdarzenia doszło w rejonie skrzyżowania ul. Krasickiego i Synów Pułku w Olsztynie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 57-letnia kierująca hyundaiem nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i najechała na tył osobowego forda.

- Na szczęście we wszystkich opisanych przypadkach nikomu nic się nie stało. Badanie alkomatem wykazało, że kierowcy byli trzeźwi a sprawcy kolizji drogowych zostali ukarani mandatami. - informuje st. sierż. Andrzej Jurkun, oficer prasowy z KMP w Olsztynie i jednocześnie przypomina o zachowaniu szczególnej ostrożności. - Opady śniegu i niskie temperatury powodują, że nawierzchnia w wielu miejscach jest śliska, maleje przyczepność pojazdu, a tym samym znacznie wydłuża się jego droga hamowania. W takiej sytuacji bezwzględnie należy dostosować prędkość do warunków panujących na drodze i zachować odpowiedni – bezpieczny odstęp od poprzedzającego pojazdu.

Ośnieżona Zielona Góra