Pijany 72-latek utknął w płonącym aucie. Wyciągnęła go kobieta przejeżdżająca obok [ZDJĘCIA]

2021-03-15 9:20

Groźny wypadek miał miejsce na trasie Sępopol - Boryty. Pijany kierowca uderzył w przydrożne drzewo. Na pomoc 72-latkowi uwięzionemu w palącym się aucie ruszyła kobieta przejeżdżająca tą trasą. Mężczyzna sam próbował wyjść z auta, jednak zaplątał się w pas bezpieczeństwa. Gdyby nie szybka reakcja i odwaga kobiety, mogłoby dojść do tragedii.

Do zdarzenia doszło w piątek (12 marca) około godziny 9.30 na trasie Sępopol – Boryty. Samochód osobowy, za którego kierownicą siedział pijany 72-latek, na prostym odcinku drogi uderzył w przydrożne drzewo. Wtedy spod maski samochodu zaczęły wydobywać się płomienie.  - Policjanci ustalili, że z pomocą uwięzionemu w palącym się aucie przyszła kobieta przejeżdżająca tą trasą. Mężczyzna sam próbował wyjść z auta, jednak zaplątał się w pas bezpieczeństwa. Kobieta wydostała seniora z płonącego auta i wezwała służby. Okazało się, że 72-latek miał w organizmie 1,5 promila alkoholu. Z uwagi na odniesione obrażenia ciała został przewieziony do szpitala w Bartoszycach - informuje mł. asp. Marta Kabelis, oficer prasowy bartoszyckiej policji.

Pojazd spłonął doszczętnie. Wrak został zabezpieczony na parkingu strzeżonym. Policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia i przesłuchali kobietę udzielającą pomocy 72-latkowi. Dalsze czynności pozwolą na ustalenie, czy ktoś oprócz 72-latka winny jest temu zdarzeniu. - Pewne jest to, że kierowca poniesie odpowiedzialność za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości - dodaje mł. asp. Marta Kabelis.

- Kodeks karny pijanym za kierownicą przewiduje karę ograniczenia wolności, grzywny lub pozbawienia wolności do 2 lat. Kolejną dolegliwością jest obowiązkowe świadczenie w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej i zakaz kierowania na okres co najmniej 3 lat - tłumaczy policja.

Raport z anteny 12.03.2021, godz.10

Czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 17
Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z rozpoczęcia wyprzedzania?
Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z rozpoczęcia wyprzedzania?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE