Dziki amant z puszczy dostał kosza! Fascynujące nagranie trafiło do sieci [WIDEO]

2021-02-16 9:17
Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie
Autor: Facebook: Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie. Zobacz, jak podrywają rysie!

Jak podrywają rysie? Fascynujące nagranie opublikował w mediach społecznościowych Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie. Widać na nim, jak dziki amant z puszczy wdzięczy się do swojej wybranki i próbuje zdobyć jej względy. Niestety tym razem bez powodzenia. Rysica nie odwzajemniła jego uczuć, a dziki kawaler dostał kosza.

W Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie znajduje się około 400 zwierząt z ponad 100 gatunków, w tym wiele rzadkich i chronionych z terenów Polski, Syberii i Dalekiego Wschodu. Zobaczymy tam m.in. rysia euroazjatyckiego - jednego z największych drapieżników Europy. Wielkością można go porównać do owczarka niemieckiego. Cechą charakterystyczną są pędzelki czarnych, sztywnych włosów na uszach. Te włoski skupiają fale dźwiękowe i umożliwiają szybką lokalizację dźwięku. Ryś ma też doskonały wzrok. Sarnę widzi z odległości 500 m, a mysz z 75 metrów! - Szczególnym organem dotykowym są wibrysy – szczecinowate włosy umiejscowione na pysku, policzkach i nad oczami, połączone z nerwami czuciowymi, które prawdopodobnie ułatwiają precyzyjne chwytanie ofiary i zlokalizowania miejsca na ciele w celu szybkiego uśmiercenia - tłumaczy Izabela Kashyna-Pleskot z Nadleśnictwa Wejherowo. - Rysie są bardzo szybkie i zwinne, ale szybko się męczą. Wędrują nawet do 50 km dziennie, świetnie pływają. Jednak najwięcej czasu spędzają na spaniu - dodaje.

Zobacz jak bawią się malutkie rysie

Oprócz jedzenia i spania rysie znajdują również czas na poszukiwania swojej "drugiej połówki". Fascynujące nagranie, na którym możemy zobaczyć i usłyszeć zaloty rysiów, opublikował w mediach społecznościowych Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie. Okazuje się, że podryw nie zawsze kończy się happy'endem, a wybranka serca może... dać kosza.

- U rysi widać coraz większe poddenerwowanie w związku ze zbliżającą się rują. Jej szczyt przypada na przełom lutego i marca. Samice przebywające w wolierach zaczął na nowo odwiedzać dziki amant z puszczy. Obcy ryś wdzięczy się i charakterystycznie zaznacza teren. Warcząc na drugiego samca pokazuje, że jest poważną konkurencją w walce o samice. Przebywająca w wolierze rysica najwyraźniej nie odwzajemnia jego uczuć, co oznajmia głośnym wrzaskiem. Nasz dziki kawaler dostał kosza. Na szczęście dorosłe koty potrafią podczas jednej rui odwiedzać i adorować kilka różnych samic obecnych w zasięgu swojego terytorium. Kto wie, może następnym razem się uda? - relacjonują pracownicy parku.

Zanim zaczniesz oglądać, koniecznie włącz dźwięk!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE