Inwestycje

Rozpoczęły się odbiory w nowym miejscu rekreacji w Giżycku. To miejsce do spędzania wolnego czasu [ZDJĘCIA]

2024-02-12 10:37

W Giżycku rozpoczęły się odbiory w „Małpim Gaju”. Już wkrótce giżycczanie zyskają nowe miejsce do odpoczynku. Powstaje tam nie tylko plac zabaw dla dzieci, ale również przestrzeń do rekreacji dla każdego, kto lubi wypoczywać na łonie natury. Więcej informacji na ten temat w poniższym artykule.

„Małpi Gaj” coraz bliżej. Rozpoczęły się odbiory

W czwartek (8 lutego) rozpoczęły się odbiory w „Małpim Gaju”. - Będzie to świetne miejsce spędzania czasu dla giżycczan! - napisał w mediach społecznościowych Wojciech Karol Iwaszkiewicz, burmistrz Giżycka.

Park z rodzinną przestrzenią do rekreacji zlokalizowany jest przy ul. Gdańskiej. - Jest to przestrzeń rekreacyjno-edukacyjna, gdzie dzieci będą mogły w atrakcyjny sposób poznawać zagadnienia związane z urządzeniami hydrotechnicznym, sprawdzić, jak działa np. śruba Archimedesa czy zapora wodna, lub poznać działanie turbiny Peltona i wodnego młyna. Pofalowana nawierzchnia zapewni tor wody. Lekcje fizyki mogą być (jeszcze) ciekawsze – powiedział w ubiegłym roku burmistrz miasta.

Kiedy będzie można korzystać z nowego parku?

Z nowego parku mieszkańcy oraz turyści będą mogli korzystać najprawdopodobniej już od wiosny. Inwestycja ma kosztować 11,5 mln zł.

Zdjęcia inwestycji można zobaczyć w poniższej galerii.

Bóbr zgubił się na spacerze po Giżycku

Rozpoczęły się odbiory w nowym miejscu rekreacji w Giżycku. To miejsce do spędzania wolnego czasu