Rozpoczęcie roku akademickiego na UWM. Za nami uroczysta inauguracja! [ZDJĘCIA]

2022-10-03 8:46

Studenci oficjalnie rozpoczęli nowy rok akademicki. W sobotę (1 października) odbyła się bowiem uroczysta inauguracja, którą Uniwersytet Warmińsko-Mazurski zaczyna pisać kolejny rozdział w swojej ponad 23-letniej historii.

Pierwszy dzień nowego roku akademickiego to, jak zawsze, moment wielkiej radości: wspólnota uniwersytecka powiększa się o kolejny rocznik studentek i studentów, wzmocniona zostaje także kadra UWM. Towarzyszy temu ogromna nadzieja, która nawet na trudności i niepokojące informacje każe patrzeć w kategoriach wyzwań.

– Żyjemy w czasach niezwykłych: pełnych wyzwań i trudności – zaczął swoje przemówienie rektor UWM prof. Jerzy Przyborowski.  – Rok 2022 to nie tylko czas odrabiania strat po pandemii, ale przede wszystkim czas wojny w Ukrainie oraz wysokiej inflacji i postępującego kryzysu. Wszyscy wciąż zadajemy sobie pytanie, co przed nami. Tego oczywiście nikt nie wie, ale pomimo wszystkich tych trudności, musimy im stawiać czoła. Należy śmiało patrzeć w przyszłość, myśleć o dalszym rozwoju i podejmować działania, które nie tylko złagodzą negatywne skutki tych wszystkich złych rzeczy, ale pozwolą je z naszego życia wyeliminować i pozwolą także na dynamiczny rozwój. Tak postrzegam z głęboką wiarą i nadzieją najbliższą przyszłość Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, naszego Uniwersytetu – dodał.

CZYTAJ TEŻ: Oszczędności na UWM w Olsztynie. Co planuje uczelnia? Czy będzie nauka zdalna?

Wielka woda. Serial Netflixa o powodzi tysiąclecia
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE