Widok na były peron

i

Autor: Alicja Zalewska Olsztyn Główny i pozostałości po jednym z peronów

Rozebrany peron i znikające wyposażenie na stacji Olsztyn Główny [WIDEO]

2022-04-06 13:34

Ruszyła modernizacja stacji Olsztyn Główny. Długo oczekiwany remont rozpoczął się od prac rozbiórkowych na peronach. Znika też stare wyposażenie, którego elementy mają zyskać drugie życie na innej stacji.

Prace na stacji Olsztyn Główny - jeden z peronów jest niemal w całości rozebrany

Stacja Olsztyn Główny

Rozpoczęła się przebudowa stacji Olsztyn Główny. Przed budową nowych peronów, które będą wyposażone w windy i schody ruchome, zdemontowane zostaną stare konstrukcje. Rozbierane są tory: szyny i podkłady,a prace zaczęły się od peronu nr 4, który właściwie przestał istnieć.

Za kilka miesięcy, za około pół roku, spotkamy się na nowym peronie nowoczesnej konstrukcji. Modernizacja stacji Olsztyn, oczekiwana od wielu lat, staje się faktem. Jak widzimy trwają głównie prace rozbiórkowe torów - mówi Ireneusz Merchel, prezes Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Wyposażenie stacji Olsztyn Główny zyska drugie życie. Pragotrony, megafony oraz zegary zostały przekazane przez Telkol Kujawsko-Pomorskiemu Stowarzyszeniu Rozwoju Transportu Publicznego. Społecznicy zapowiadają, że przywrócą wszystkim eksponatom sprawność techniczną, a zegary zawisną na stacji w Koronowie.

QUIZ o życiu. Z tymi pytaniami poradzi sobie nawet dziecko, a ty?

Pytanie 1 z 9
Ile przeciętnie trwa zaśnięcie?

Dzięki modernizacji stacji mieszkańcy zyskają dodatkowy dostęp na perony od strony Zatorza. PLK wybudują nowe przejście podziemne o długości 140 metrów , czyli o 100 metrów dłuższe niż obecne. Zakończenie inwestycji planowane jest w 2024 roku.

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE