Rodzinny Piknik Lotniczy w Gryźlinach 2022. Powraca po wielu latach! Jakie atrakcje zaplanowano?

2022-07-06 12:19
Rodzinny Piknik Lotniczy w Gryźlinach 2022. Powraca po wielu latach! Jakie atrakcje zaplanowano?
Autor: pixabay.com - zdjęcie ilustracyjne Rodzinny Piknik Lotniczy w Gryźlinach 2022. Powraca po wielu latach! Jakie atrakcje zaplanowano?

Po kilkuletniej przerwie powraca największa impreza lotnicza na Warmii - Rodzinny Piknik Lotniczy w Gryźlinach "Pod Niebem Świętej Warmii". Odbędzie się już w najbliższą niedzielę 10 lipca. Jakie atrakcje zaplanowano? O szczegółach przeczytasz w artykule poniżej.

Rodzinny Piknik Lotniczy w Gryźlinach 2022 - jakie atrakcje zaplanowano?

Podniebna impreza, która po Grunwaldzie była w latach 2007-2014 jednym z największych wydarzeń plenerowych w regionie Warmii i Mazur, gromadziła tysiące widzów z całej Polski. VIII Rodzinny Piknik Lotniczy „Pod Niebem Świętej Warmii” w Gryźlinach odbędzie się 10 lipca i zapowiada się niezwykle ciekawie. Atrakcją dla publiczności i całej branży lotniczej będzie występ znanego litewskiego mistrza świata Jurgisa Kairysa, czy utytułowanego polskiego akrobaty Artura Kielaka. Uwagę widzów powinien także przykuć pokaz dynamiczny śmigłowca Bolkow, wykonany przez młodą i utalentowaną pilotkę Marię Muś.

– To chyba jedyna kobieta w Europie, która wykonuje pokazy dynamiczne helikopterem – mówi Andrzej Abako, starosta olsztyński, jeden z organizatorów wydarzenia. – Cieszy również udział wojska, czyli 16. Dywizji Zmechanizowanej, która podczas pikniku militarnego pokaże swój najnowszy sprzęt i wyposażenie oraz 4. Warmińsko-Mazurskiego Brygady Obrony Terytorialnej, która zaprezentuje walory służby w WOT.

Na warmińskim niebie zobaczymy również pilotów Śmigłowcowej Kadry Narodowej – akrobacje wykona Ireneusz Przybyła. Będą samoloty zabytkowe i nowoczesne statki ultralekkie. Nie zabraknie lubianego przez widzów samolotu „Dromader”, który zrzuci „bombę wodną”. Będą wiatrakowce oraz efektowny przelot 20-osobowego samolotu pasażerskiego Beechcraft.

Organizatorzy, czyli Powiat Olsztyński, Gmina Stawiguda i spółka Fotowoltaika Gryźliny przygotowały też loty widokowe dla osób, które będą chciały spojrzeć na Świętą Warmię z lotu ptaka. Dla dzieci będzie duży park rozrywki, zaplanowano kilkadziesiąt stanowisk handlowych, a także stoiska gastronomiczne i rękodzielnicze. Ze swoim stanowiskiem wystawi się olsztyński oddział Narodowego Funduszu Zdrowia, będzie też można oddać krew w mobilnym punkcie krwiodawstwa, a pod namiotem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie dowiedzieć się więcej o rodzicielstwie zastępczym.

Czas pomiędzy pokazami umilać będą występy na Powiatowej Scenie Talentów, na której zaprezentują się m.in. zespoły i wokaliści z Olsztynka i Stawigudy. Sety muzyczne zagra również Wodny Patrol i Bartek Zdanowicz z zespołem.

Rodzinny Piknik Lotniczy w Gryźlinach 2022 - ceny biletów

Wstęp na wydarzenie jest płatny. Bilety indywidualne w cenie 20 złotych, dzieci do 12. roku życia bezpłatnie. Bilety można będzie kupić na miejscu w Gryźlinach przed imprezą i w jej trakcie. Dla rodziców i dzieci wprowadzono specjalną promocję – bilet rodzinny w cenie 30 zł (max 2 dorosłych plus dzieci). Są one dostępne tylko w sprzedaży elektronicznej przez internet na platformie ToBilet.pl.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Powiatu Olsztyńskiego oraz na Facebooku.

Źródło: Informacja prasowa Powiat Olsztyński

IGA ŚWIĄTEK #1GA, DODA vs IMPLANTY, PIES KARMEL TRENUJE, AUTEM NA URLOP | ESKA XD #052
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE