Robert Lewandowski inwestuje w wodną restaurację na Mazurach! Niebawem ruszy budowa

2020-07-17 11:53
Giżycko. Niebawem ruszy budowa pływającej restauracji Roberta Lewandowskiego
Autor: UM Giżycko mojegizycko.pl / Tomasz Karolski Wiemy, kiedy ruszy budowa restauracji Roberta Lewandowskiego

Robert Lewandowski zainwestował w nowoczesną restaurację w Giżycku, która zostanie wybudowana na jeziorze Niegocin. Prace mają rozpocząć się już we wrześniu i potrwać najprawdopodobniej do maja przyszłego roku. Ogromna inwestycja pochłonie aż 71 mln złotych. Więcej dowiesz się czytając ESKA Olsztyn.

Giżycko. Budowa centrum rekreacyjnego "Wodny Świat". Robert Lewandowski jednym z inwestorów

O restauracji na wodzie, której jednym z udziałowców jest Robert Lewandowski, było głośno już od dawna. Jednak dopiero teraz poznaliśmy termin rozpoczęcia prac. Jak zdradził Wirtualnej Polsce Wojciech Iwaszkiewicz - burmistrz Giżycka, pierwsza łopata pod budowę restauracji "Wodny Świat" ma zostać wbita już we wrześniu tego roku. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, restauracja zostanie otwarta w maju.

Restauracja Roberta Lewandowskiego w Giżycku. Jak będzie wyglądać?

Kompleks rekreacyjny "Wodny Świat" przewiduje utworzenie sieci miejsc skupionych wokół wody. Ma stanąć przy molo w Giżycku na jeziorze Niegocin. W ramach projektu powstanie wielofunkcyjny obiekt z możliwością cumowania jednostek pływających, a także restauracja na wodzie, w której będzie można zamówić posiłek z menu bazującego ma na świeżo złowionych rybach. Co ciekawe, wydzielona zostanie sekcja „self-cooking”, gdzie turyści będą mogli samodzielnie przygotowywać posiłki pod opieką szefów kuchni oraz udostępniony zostanie moduł „La Petit Chef”, dzięki któremu klienci będą zapoznawać się z przygotowywaniem serwowanych im dań.

Projekt ten ma wzmocnić świadome korzystanie z zasobów wodnych poprzez dbanie o czystość, obserwację naturalnego środowiska wodnego oraz uczestnictwo w połowach ryb, ich przyrządzaniu i konsumpcji.

Centrum Wodnego Świata będzie stanowić Osada Żeglarza. To nic innego jak przystań jachtowa umożliwiająca korzystanie z licznych atrakcji edukacyjnych i prospołecznych opartych o technologie VR, gdzie w formie zabawy zdobywać będzie można wiedzę związaną z wodą.

- Jedną z główny atrakcji będzie symulator wędkarski opracowany specjalnie dla Wodnego Świata (z prawdziwą topografią jeziora Niegocin, w ramach którego można się będzie przenieść do dawnej osady rybackiej). Kolejny element, który zostanie zlokalizowany w Osadzie Żeglarza to Centrum Historii Szlaku Wód Wielkich Jezior Mazurskich, w którym znajdą się m.in. akwarium mazurskie. - informuje PARP.

Inwestycja realizowana będzie w Giżycku oraz Gajewie. Planowane jest utworzenie co najmniej 30 nowych miejsc pracy.

Cała inwestycja pochłonie 71 mln złotych, z czego 41 mln złotych na jej realizację przekaże Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Projekt realizują cztery firmy: Krzysztof Lickiewicz, Nowe Mazury 8 sp. z o. o. sk (udziały ma tutaj Robert Lewandowski), Paweł Petrusewicz Firma Usługowo Handlowa sp. z o. o. oraz Karolina Czupryniak CHILIART.

Ciekawski wilk próbował pożreć fotopułapkę
Posłuchaj, jakie działanie ma witamina B5. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE