Rekrutacja od szkół ponadpodstawowych 2022 Olsztyn. Do kiedy można składać wnioski? [TERMINY]

i

Autor: UM Olsztyn Rekrutacja od szkół ponadpodstawowych 2022 Olsztyn. Do kiedy można składać wnioski? [TERMINY]

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych 2022 w Olsztynie. Do kiedy można składać wnioski? [TERMINY]

2022-05-19 15:00

Rozpoczął się nabór do olsztyńskich liceów, techników i szkół branżowych. O miejsca - tradycyjnie już - ubiegają się nie tylko absolwenci podstawówek nie tylko ze stolicy Warmii i Mazur. Do kiedy można składać wnioski? Szczegóły poniżej.

Jeszcze przez nieco ponad miesiąc - do 21 czerwca - kandydaci mogą składać wnioski o przyjęcie do wybranych przez siebie szkół. Rekrutacja odbywa się w formie elektronicznej, przez Platformę Usług Oświatowych.

- Poza kończeniu roku szkolnego, czyli po 24 czerwca, kandydaci są zobowiązani do uzupełnienia dokumentacji o świadectwo ukończenia szkoły podstawowej oraz zaświadczenie z egzaminu ósmoklasisty - informuje dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Olsztyna, Wiesława Szafrańska-Bortkiewicz. - Czas na to jest do 13 lipca.

CZYTAJ TEŻ: Disco polo na komunii w Rozogach. Dzieci zaśpiewały w kościele hit zespołu Classic [NAGRANIE]

W kolejnych dniach komisja rekrutacyjna będzie weryfikować złożone wnioski i 20 lipca opublikuje listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do danej szkoły. Kandydaci będą mieć czas do 22 lipca, by potwierdzić wolę podjęcia nauki w danej placówce. Ostateczne listy kandydatów przyjętych do szkół poznamy 25 lipca.

- Jeśli będą uczniowie, którzy nie zostaną przyjęci w procesie tej podstawowej rekrutacji, będą mogli wziąć udział w rekrutacji uzupełniającej - dodaje dyrektor Szafrańska-Bortkiewicz. - Ten etap będzie przebiegać analogicznie do rekrutacji podstawowa.

Łącznie w olsztyńskich szkołach ponadpodstawowych zostało przygotowanych 2929 miejsc. To o ok. pół tysiąca więcej, niż liczba absolwentów olsztyńskich podstawówek, bowiem każdego roku nie brakuje kandydatów spoza stolicy Warmii i Mazur. W liceach ogólnokształcących jest 1201 miejsc, w technikach - 1224, a w szkołach branżowych I stopnia - 444.

LUNCHBOX DO SZKOŁY I PRACY [Kasia Węsierska GOTUJE] | ESKA XD - Fit vlog #46
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE