Quiz ortograficzny. Czy wiesz, jak zapisać wyrazy z rz i ż? Wraca koszmar szkolnych dyktand!

i

Autor: pixabay.com Quiz ortograficzny. Czy wiesz, jak zapisać wyrazy z "rz" i "ż"? Wraca koszmar szkolnych dyktand!

quiz

Quiz ortograficzny z "RZ" i "Ż". Czy wiesz, jak poprawnie zapisać te słowa?

2023-11-21 15:21

Przed wami trzecia odsłona naszego quizu ortograficznego! Tym razem możecie sprawdzić swoją wiedzę na temat poprawnego zapisywania wyrazów zawierających litery "rz" i "ż". Czy jesteście gotowi na to wyzwanie? Zobaczmy zatem, jak sobie poradzicie. Wstydem będzie zdobyć mniej niż 8/10!

Są tacy, którzy ortografię mają w małym paluszku i tacy, którzy od czasów szkolnych uważają ją za największą zmorę. Nic jednak w tym dziwnego. Zasady polskiej pisowni nie należą bowiem do najprostszych. Do tego dochodzi cała masa wyjątków, które trudno zapamiętać. Szczególny kłopot mogą sprawiać chociażby wyrazy zawierające litery "rz" i "ż". Piszemy "jerzyna" czy "jeżyna", "korzuch" czy "kożuch". Czy na pewno wiecie, jak poprawnie zapisać te słowa?

Quiz ortograficzny. Wyrazy z "rz" i "ż". Jak sobie poradzisz z ich zapisem?

Przygotowaliśmy dla was trzecią odsłonę quizu ortograficznego. Pierwszy quiz ortograficzny dotyczył zapisu wyrazów z "ch" i "h", z kolei w drugim quizie mogliście sprawdzić, czy potraficie poprawnie zapisać słowa z literami "u" i "ó". W najnowszym znajdziecie wyrazy, w których występują litery "rz" i "ż". Wybierzcie poprawne formy zapisu w poniższych zdaniach i sprawdźcie, czy dostalibyście szóstkę ze szkolnego dyktanda.

Quiz ortograficzny. Wyrazy z "rz" i "ż". Jak sobie poradzisz z ich zapisem?

Pytanie 1 z 10
Na obiad zrobił zupę ……... , a na deser galaretkę z ………….

Hity z kartkówek i sprawdzianów. Zobacz najlepsze!

Wpadki w szkołach, sztuczki na ściąganie - Ewelina pyta i nie błądzi #1
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE