Przystanek Olsztyn czyli młodzież poleca. Licealiści stworzyli przewodnik po regionie

2021-07-09 17:37
Przystanek Olsztyn. Licealiści w czasie e-lekcji stworzyli przewodnik po regionie
Autor: https://przystanek.olsztyn.pl/ Uczniowie olsztyńskiego ekonomika naukę zdalną wykorzystali na stworzenie przewodnika po warmińsko-mazurskich atrakcjach

„Przystanek Olsztyn” to internetowy przewodnik po mieście i regionie. Jego autorzy przekonują, że Warmia i Mazury, ze stolicą regionu na czele, mają wiele miejsc, w których warto przystanąć na chwilę lub dłużej. Portal stworzyli uczniowie i nauczyciele olsztyńskiego ekonomika. Skąd wziął się pomysł, by podzielić subiektywnym spojrzeniem na miasto, jak wyglądały prace nad przewodnikiem - o tym przeczytasz w artykule.

„Przystanek Olsztyn” stworzyli uczniowie klasy III c olsztyńskiego ekonomika. Przewodnik jest dziełem nastolatków i pokazuje najciekawsze ich zdaniem, miejsca w regionie.

Lato na wypasie w Olsztynie

Przystanek Olsztyn czyli młodzież poleca

Autorzy podrzucają około 250 propozycji i adresów, które na Warmii i Mazurach warto zobaczyć. W przewodniku znalazły się miasta takie jak Ryn, Węgorzewo, Iława czy Mikołajki, ale młodzież nie ogranicza się tylko do nich. Nastolatkowie polecają też spływy kajakowe, mini zoo, skateparki, fast foody, restauracje z kuchnią zagraniczną, schroniska młodzieżowe i hotele. Każda pozycja zawiera mapę dojazdu, krótki opis i uzasadnienie, dlaczego warto dane miejsce odwiedzić.

Pomysł narodził się w zeszłe wakacje, kiedy ze względu na pandemię, nasze podróżowanie było mocno ograniczone. Był nawet problem z przemieszczaniem się do innych województw, więc dużo podróżowaliśmy po Olsztynie i okolicach. Zobaczyliśmy wtedy jak dużo jest tych atrakcyjnych miejsc. Grupa nauczycieli porozumiała się, a młodzież przyłączyła bardzo ochoczo. Po drodze, jak to powiedzieli były: krew, pot i zły, ale efekt finalny nas zadowala - zdradza Katarzyna Głybowicz, wicedyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Olsztynie.

Katarzyna Głybowicz wicedyrektor ZSE w Olsztynie: to młodzież decydowała, dlatego w przewodniku jest gotycka katedra ale i park trampolin

Pobierz apkę i zwiedzaj

Młodzież w temacie podrzucania ciekawych miejscówek nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa.„ Przystanek Olsztyn” to projekt otwarty i skierowany nie tylko do polskich turystów. Przewodnik po warmińsko-mazurskich atrakcjach został przetłumaczony na język angielski, a w planach jest również wersja w języku niemieckim. Uczniowie i nauczyciele z olsztyńskiego ekonomika prace nad nią zaczną we wrześniu.

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE