Protest Kobiet w Olsztynie 30.10.2020. Co się będzie działo w stolicy Warmii i Mazur?

2020-10-30 13:25

Protesty kobiet w Olsztynie i województwie warmińsko-mazurskim nie ustają. Na piątek 30 października zaplanowano kolejne wydarzenia związane ze strajkami wywołanymi zaostrzeniami w prawie aborcyjnym. Gdzie tym razem będą się odbywać? Co będzie działo się 30 października w Olsztynie? Szczegóły na olsztyn.eska.pl.

Kolejny dzień protestów w Olsztynie

Ogólnopolski Strajk Kobiet 30.10.2020

Od ubiegłego czwartku w całym kraju trwa fala protestów. Strajkujący blokują ulice, protestują przed i w kościołach, prowadzone są również akcje w mediach społecznościowych. To odpowiedź na wyrok Trybunału Konstytucyjnego, zgodnie z którym zaostrzone zostało prawo do aborcji. Protestujący są przeciwko decyzji, zgodnie z którą aborcja w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu, albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodna z konstytucją. 

Zobacz też:

Na piątek 30 października zaplanowano największy z protestów, który odbędzie się w Warszawie. Mimo to kobiety prawdopodobnie będą strajkować na ulicach niemal wszystkich miast w kraju.

Relację na żywo z protestów kobiet w Polsce śledź TUTAJ >>> Protesty kobiet 30.10.2020 w Polsce [RELACJA NA ŻYWO]

Protesty kobiet w Olsztynie - 30.10.2020. Co będzie się działo? [PLAN STRAJKU]

W Olsztynie strajk kobiet zapowiedziano na godzinę 17.00. Jak informują organizatorzy Ogólnopolskiego Strajku Kobiet w Olsztynie, zaplanowano go w formie spaceru "po warszawsku". Protestujący mają spotkać się w okolicy skrzyżowania Kościuszki z Piłsudskiego.

Link do wydarzenia "Spacer po warszawsku" znajdziesz >>TUTAJ<<

Protesty kobiet monitorowane przez policję

Policja przypomina, że podczas protestów kobiet funkcjonariusze podejmują czynności, zmierzające do zapewnienia szeroko pojętego bezpieczeństwa osób postronnych oraz uczestników zgromadzenia, a także zabezpieczenia mienia przed aktami wandalizmu. - Celem działań funkcjonariuszy jest uniknięcie eskalacji zdarzeń, mogących zagrażać bezpieczeństwu mieszkańców. Podczas zgromadzeń funkcjonariusze monitorują ich przebieg, natomiast zabezpieczony materiał poddawany jest analizie, na podstawie której są wyciągane wnioski. - informuje olsztyńska policja i ostrzega przed karami za naruszanie przepisów dotyczących reżimu sanitarnego.

- W sytuacjach, gdy zostaną naruszone przepisy dotyczące reżimu sanitarnego, policjanci stosują sankcję w postaci  mandatu karnego, kierują wnioski o ukaranie do sądu, które mają możliwość nałożenia na sprawcę grzywny do 5 tysięcy złotych. W przypadku rażącego naruszenia reżimu sanitarnego policjanci poinformują o takim fakcie Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną, która ma możliwość nałożenia kary w drodze decyzji administracyjnej do 30 tysięcy złotych. - tłumaczy mł. asp. Tomasz Markowski, rzecznik prasowy KWP w Olsztynie.

Posłuchaj więcej: Wypowiedzi mieszkańców podczas środowego protestu w Iławie (28.10.2020)
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE