Prostki: Śmiertelny wypadek na DK 65. Nie żyje kierowca busa [ZDJĘCIA]

2021-01-14 10:50

Na DK 65 na trasie Prostki - Niedźwiedzkie doszło do śmiertelnego wypadku. Niestety kierowcy busa nie udało się uratować. 24-letni mieszkaniec Zambrowa zmarł w szpitalu. Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśnia ełcka policja pod nadzorem prokuratora.

Prostki: Śmiertelny wypadek na DK 65. Nie żyje kierowca busa

Do tragicznego wypadku doszło w środę (13 stycznia) po godzinie 13.00 na drodze krajowej numer 65. Na odcinku drogi Prostki - Niedźwiedzkie TIR zderzył się z samochodem dostawczym. 

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierowca busa marki fiat ducato nagle, z niewiadomych przyczyn, zjechał na przeciwległy pas ruchu. W wyniku tego doszło do zderzenia z jadącym z naprzeciwka tirem. 24-letni kierowca fiata w ciężkim stanie trafił do szpitala, gdzie zmarł po kilku godzinach. Kierowca tira nie wymagał hospitalizacji, był trzeźwy. Kierowcy jechali bez pasażerów.

Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśnia pod nadzorem prokuratora ełcka policja.

Przyczyną wielu niebezpiecznych zdarzeń drogowych mogą być trudne warunki drogowe spowodowane intensywnymi opadami śniegu oraz oblodzeniem. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule: Atak zimy na Warmii i Mazurach. Na drogach jest ślizgawica. Karetka ugrzęzła w zaspie [ZDJĘCIA]

Podsumowanie 2020 roku. Jak będziemy go wspominać?

Jesteś dobrym kierowcą? Sprawdź, czy potrafisz prowadzić auto w trudnych warunkach

Pytanie 1 z 15
Czy jadąc we mgle, możesz spodziewać się wydłużonej drogi hamowania auta?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE