Prezydent Olsztyna przedstawił nowego zastępcę [AUDIO]

2022-12-01 18:10
Olsztyn z nowym zastępcą prezydenta
Autor: Marcin Szydłowski Olsztyn z nowym zastępcą prezydenta

Justyna Sarna-Pezowicz została nową zastępczynią prezydenta Olsztyna. Na stanowisku zastąpiła Halinę Zaborowską-Boruch, która formalnie zakończyła swoją pracę w urzędzie z końcem listopada.

Olsztyn z nowym zastępcą prezydenta

Nowa najbliższa współpracowniczka prezydenta miasta została zaprezentowana podczas czwartkowej (1 grudnia) konferencji prasowej. Justyna Sarna-Pezowicz jest bezpartyjnym, doświadczonym pracownikiem olsztyńskiego magistratu. Doświadczenie zdobywała m.in. w brytyjskiej firmie consultingowo-inżynieryjnej. Pracowała przy wrażaniu i kontroli projektów I perspektywy budżetu Unii Europejskiej po akcesji do niej Polski. W ratuszu odpowiadała za przygotowanie aplikacji m.in. projektów dotyczących modernizacji Uranii i rozbudowy linii tramwajowej, przygotowywała wraz z zespołem Strategię Rozwoju Miasta Olsztyn 2020 oraz 2030+, Plan Mobilności dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Olsztyna czy program rewitalizacji.

Moja nowa zastępczyni pracuje w ratuszu już ponad 15 lat - mówił podczas spotkania z dziennikarzami prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. - Od początku jest zaangażowana w zagadnienia związane ze strategią oraz pozyskiwaniem unijnych funduszy. Od 2018 roku dyrektoruje wydziałowi odpowiedzialnemu za ten obszar.

Pracowaliśmy i pracujemy nad programami o charakterze strategicznym - mówi zastępca prezydenta Olsztyna, Justyna Sarna-Pezowicz. - Przed nami dużo pracy w związku z nową unijną perspektywą finansowania. Niemniej ważne jest też, żeby życie zawodowe godzić z życiem prywatnym.

Czwartkowy test z geografii. Miejsca na Ziemi, które kojarzą się z zimą!

Pytanie 1 z 10
1. Miasto, które często jest zwane "polskim biegunem zimna", to:

Nowa zastępczyni prezydenta przejmie dotychczasowe obowiązki Haliny Zaborowskiej-Boruch. Będzie nadzorować wydziały odpowiedzialne m.in. za urbanistykę i architekturę, geodezję czy inwestycje miejskie. Jej zakres obowiązków będzie nadal obejmować kierowanie wydziałem strategii i funduszy europejskich.

Justyna Sarna-Pezowicz jest olsztynianką. Ma dwoje dzieci, męża i psa. Jest miłośniczką aktywnego spędzania czasu, gór i morza.

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE