Pozostaw Olsztyn Czysty. Nowe kosze na przystankach mają zachęcać do dbania o miasto

2021-07-12 15:55
Pozostaw Olsztyn czysty. Nowe kosze na przystankach mają zachęcać do dbania o miasto
Autor: Anna Kuca Nowe kosze już pojawiły się na przystankach autobusowych przy ul. Grunwaldzkiej

Z czystością w Olsztynie bywa różnie. Są miejsca, które potrafią tonąć w śmieciach. Nie zawsze wynika to ze złych nawyków mieszkańców. Czasem papiery i butelki dosłownie wysypują się z przepełnionych pojemników na opady. Śmieci rozwiewane są przez wiatr i w efekcie, często lądują na trawniku czy ulicy. Czy nowa akcja ZDZiT-u ma szanse to zmienić? Szczegóły w artykule.

ZDZiT ruszył z wymianą śmietników na przystankach autobusowych. Kosze przy okazji zachęcają do dobrych nawyków. Na każdym z czarnych, lśniących nowością pojemników widnieje napis - „Pozostaw Olsztyn Czysty”.

Raport z anteny 12.07, godz.10

Łącznie w mieście zostanie zamontowanych 299 nowych koszy. Nowe pojemniki pojawiły się już między innymi na przystankach przy ulicy Grunwaldzkiej - informuje Michał Koronowski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie.

Michał Koronowsk-olsztyński ZDZiT: przy okazji wymiany śmietników chcemy zwrócić uwagę, że czystość miasta to sprawa każdego z nas

Pozostaw Olsztyn Czysty

Nowe kosze przystankowe kosztowały ponad 151 tysięcy złotych.

A co stanie się ze starymi? Najpierw wszystkie śmietniki trafią do magazynu. Te nadające się do użytku, jak zapowiada ZDZiT, będą sukcesywnie naprawiane i odmalowywane. Po takim liftingu, mają zastąpić najbardziej wyeksploatowane śmietniki poza przystankami.

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE