Pożar w szkole podstawowej w Kętrzynie. Ewakuowano ponad 100 osób

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie ilustracyjne Pożar w szkole podstawowej w Kętrzynie. Ewakuowano ponad 100 osób

Pożar w szkole podstawowej w Kętrzynie. Ewakuowano ponad 100 osób

2023-02-21 15:14

W szkole podstawowej numer 5 w Kętrzynie doszło we wtorek do pożaru pojemnika na papier w szkolnej łazience. Pożar plastikowego elementu spowodował spore zadymienie, ze szkoły ewakuowano 101 uczniów i 29 osób dorosłych - poinformował oficer prasowy straży pożarnej w Kętrzynie.

Oficer prasowy straży pożarnej w Kętrzynie Kamil Golon poinformował, że nieustalona dotąd osoba podpaliła w szkolnej łazience plastikowy pojemnik, w którym znajdował się papier.

- Pożar spowodował spore zadymienie, szkolny korytarz był w czarnym, gryzącym dymie. Jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej dyrekcja szkoły zdecydowała o ewakuacji uczniów i obsługi - poinformował Golon. Dodał, że z budynku szkoły ewakuowano 101 uczniów i 29 osób dorosłych - nauczycieli i personelu pomocniczego.

Ponieważ intensywnie padał deszcz dzieci i nauczyciele schronili się w sali sportowej, która znajduje się w innej strefie pożarowej, niż korytarz, na którym doszło do zadymienia i łazienka, w której wybuchł pożar.

- Działania strażaków polegały na ugaszeniu płonącego na ścianie pojemnika i oddymieniu szkoły. Strażacy jeszcze są na miejscu, na miejscu jest też policja, która będzie wyjaśniała, kto podpalił pojemnik na papier - dodał strażak.

Golon podkreślił, że na szczęście nikomu nic się nie stało.

Niezapomniani. Wojna na Ukrainie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE