Pożar przyczepy kempingowej w Tynwałdzie. Jedna osoba jest poszkodowana

2023-02-28 10:50

Mężczyzna w wieku około 60 lat trafił do szpitala z ciężkimi oparzeniami wskutek pożaru przyczepy kempingowej, do którego doszło we wtorek w Tynwałdzie niedaleko Iławy. Według wstępnych ustaleń doszło do wybuchu butli z gazem.

Poszkodowany opuścił płonącą przyczepę o własnych siłach. W chwili przyjazdu straży pożarnej leżał na zewnątrz. Przyczepa kompletnie spłonęła.

- Mężczyzna był przytomny, miał poparzenia drugiego i trzeciego stopnia całego ciała. Wewnątrz spalonej przyczepy ratownicy odnaleźli rozerwaną butlę z gazem - poinformował rzecznik warmińsko-mazurskiej straży pożarnej st. kpt. Grzegorz Różański.

Poszkodowany został zabrany do szpitala. Okoliczności i przyczyny pożaru wyjaśnia policja.

- Według wstępnych ustaleń doszło do wybuchu butli z gazem. Na miejscu pracuje grupa dochodzeniowo-śledcza - powiedziała st. asp. Joanna Kwiatkowska z iławskiej policji.

Jak dodała, poszkodowany ma ok. 60 lat, jest osobą bez stałego miejsca zamieszkania, która pomieszkiwała w przyczepie za przyzwoleniem właściciela.

Pożar budynku w Mysłakach. Dwie rodziny straciły dach nad głową [ZDJĘCIA]

Tragiczny pożar w Choroszczy. Nie żyje ojciec i 3 dzieci
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE