Powstała nowa szkoła policealna na Mazurach. Nauka na PSZ będzie bezpłatna

i

Autor: pexels.com: Karolina Grabowska Powstała nowa szkoła policealna na Mazurach. Nauka na PSZ będzie bezpłatna

edukacja

Powstała nowa szkoła policealna na Mazurach. Nauka na PSZ będzie bezpłatna

2023-09-28 14:56

Fundacja Wsparcia Nauki i Biznesu powołała do życia Policealną Szkołę Zawodową w Ełku, która 25 września oficjalnie rozpoczęła działalność. I choć pierwszy semestr ruszy w lutym 2024 roku, to rekrutacja na nowo powstałe kierunki już trwa. Co ważne, nauka w PSZ jest bezpłatna i będzie odbywać się w trybie weekendowym.

Fundacja Wsparcia Nauki i Biznesu od początku działalności świadczy usługi społeczno-opiekuńcze w Dziennych Domach Pobytu oraz w ramach projektów społecznych dla rodzin, w których są osoby starsze i z niepełnosprawnością. – Widzimy, że zapotrzebowanie na specjalistki i specjalistów, którzy są kompleksowo przygotowani do opieki nad takimi osobami, jest duże i będzie nadal rosło. Wiąże się to zarówno ze zmianami w samym społeczeństwie, jak i zmianą w podejściu do usług społecznych. W tym obszarze zachodzi proces decentralizacji – osoby starsze i z niepełnosprawnościami, jak również ich bliscy, nastawiają się na wsparcie we własnym, dobrze znanym, domowym środowisku. Zawody związane właśnie z usługami społeczno-opiekuńczymi to profesje przyszłości, w szczególności, gdy stoimy przed obliczem starzejącego się społeczeństwa i wyzwaniami, które za nim podążają – informuje fundacja.

Nowa Policealna Szkoła Zawodowa w Ełku. Jakie kierunki są dostępne?

W semestrze zimowym w Policealnej Szkole Zawodowej rozpocznie się kształcenie na sześciu kierunkach: opiekunka dziecięca, opiekunka środowiskowa, opiekun osoby starszej, opiekun w domu pomocy społecznej, asystent osoby niepełnosprawnej i technik administracji (z dodatkowymi kompetencjami sekretarki/rejestratorki medycznej). W zależności od wybranego profilu nauka potrwa rok lub dwa lata. Słuchaczki i słuchacze będą zdobywać potrzebne kompetencje podczas zajęć praktycznych w nowoczesnych pracowniach. Profesje związane z obszarem usług społecznych wymagają też odpowiedniego przygotowania psychicznego, dlatego wśród teorii znajdą się zagadnienia związane m.in. z szeroko pojętymi kompetencjami społecznymi.

PSZ to szkoła dla wszystkich, niezależnie od ich wieku, doświadczeń i dotychczasowej ścieżki kariery. Jest odpowiedzią nie tylko na potrzeby rynku pracy, ale również współczesne wyzwania społeczne.

Uczniowie tych szkół w warmińsko-mazurskim zdali maturę najlepiej

Wpadki w szkołach, sztuczki na ściąganie - Ewelina pyta i nie błądzi #1
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE