Nowe trasy turystyczne w Puszczy Rominckiej. Skorzystamy z nich już latem

Nowe trasy turystyczne w Puszczy Rominckiej. Turyści skorzystają z nich już tego lata
Autor: Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej - zdjęcie ilustracyjne Nowe trasy turystyczne w Puszczy Rominckiej. Turyści skorzystają z nich już tego lata

Jeszcze tego lata turyści będą mogli skorzystać z nowych tras turystycznych prowadzących przez malownicze tereny Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej. Do wyboru będzie pięć ścieżek edukacyjnych oraz jeden szlak pieszy. Nie zabraknie również nowych tablic informujących o walorach turystycznych Puszczy Rominckiej i rezerwatach przyrody. Szczegóły w materiale poniżej.

Na terenie Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej trwają intensywne prace przy tworzeniu nowych tras turystycznych - pięciu ścieżek edukacyjnych oraz jednego szlaku pieszego. W okolicach Jurkiszek powstanie ścieżka „Nietoperze”, w Stańczykach oznakowana zostanie trasa „Do cesarskiego głazu”, niedaleko Błąkał zostanie utworzona ścieżka „Na tropie”, a w pobliżu Drogi Rominckiej „Włóczykij”. Nowe oznakowanie i tablice zyska dotychczasowa ścieżka „Golubie – wieś, której nie ma”. Ponadto do użytku oddany zostanie pieszy Szlak Wilhelma, dzięki któremu będzie można dotrzeć do 3 głazów Wilhelma. 

Ponadto w terenie zostaną postawione nowe tablice o walorach turystycznych Puszczy Rominckiej oraz o rezerwatach przyrody. Całość zwieńczy wydanie kompleksowego przewodnika turystycznego i folderu do szlaku, a miłośnicy mobilnych przewodników będą mogli skorzystać z aplikacji turystycznej. - Jednocześnie część dotychczasowej, przestarzałej już infrastruktury została zlikwidowana. Dlatego wybierając się do Puszczy warto zapoznać się z aktualnym stanem zagospodarowania turystycznego - podaje Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej.

Raport z anteny 12.05, godz.10

Nowe zagospodarowanie w Parku powstaje w ramach projektu „Podniesienie standardu bazy technicznej i wyposażenia parków krajobrazowych województwa warmińsko-mazurskiego” dofinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na Lata 2014-2020.

To nie jedyne nowości w Parku Krajobrazowym Puszczy Rominckiej. W ostatnich latach powstało wiele nowych obiektów takich jak m.in. wieże widokowe w Stańczykach i Pobłędziu, miejsca wypoczynkowo-rekreacyjne nad jeziorami Czarnym, Pobłędzie i Tobellus, a przy siedzibie Parku w Żytkiejmach Ogród Dydaktyczny „Romintarium”.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE