Powiat bartoszycki sparaliżowany. Spadło ok. 60 cm śniegu. Uczniowie nie dojechali do szkół, drogi zablokowane

2022-12-13 13:35

Bardzo trudna sytuacja po intensywnych opadach śniegu występuje we wtorek (13 grudnia) w powiecie bartoszyckim w województwie warmińsko-mazurskim. Uczniowie i nauczyciele nie dojechali do szkół, osiedla są zasypane, a ciężarówki w Bartoszycach sparaliżowały miasto.

Atak zimy w powiecie bartoszyckim. Spadło kilkadziesiąt centymetrów śniegu

Jak poinformował komendant KP PSP w Bartoszycach st. bryg. Andrzej Harhaj, w powiecie bartoszyckim spadło ok. 60 centymetrów śniegu. Uczniowie i nauczyciele nie dojechali do szkół. Szkoły w Bartoszycach, Górowie Iławeckim i Sępopolu są zamknięte - wskazał.

Osiedla są zasypane, jeśli jakiś samochód zdoła wyjechać, to ruch odbywa się w jednym kierunku, ponieważ jest tak dużo śniegu - podał komendant. Chodniki są zasypane. W Bartoszycach ciężarówki, które nie mogły pokonać skrzyżowań i rond, sparaliżowały miasto.

W Sędławkach śnieg uszkodził konstrukcję dachu i poszycie na hali magazynowej przy zakładzie produkcyjnym. Pracownicy się ewakuowali, a nadzór budowlany zdecyduje, czy hala może być użytkowana.

- Sytuacja na drogach jest dramatyczna. Jesteśmy w kontakcie z zarządzaniem kryzysowym starostwa i gmin, w razie potrzeby będziemy dysponować swoje służby, by wspomóc np. karetki - dodał komendant.

Dyrektor szkoły z językiem ukraińskim w Górowie Iławeckim Olga Sycz powiedziała, że do jej szkoły nie dojechało do pracy 80 proc. nauczycieli. Dzieci w internacie pozostają w placówce, dzieci z młodszych klas mają lekcje łączone. - Spadło ok. 70 cm śniegu. Miasto jest sparaliżowane; chodnikami nie można przejść, samochody nie wyjeżdżają - dodała.

Atak zimy w Białymstoku. Rowerzysta jak żółw jedzie środkiem drogi
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE