Potężna sieć hipermarketów z Bliskiego Wschodu wchodzi do Polski. Planuje dużą inwestycję

i

Autor: Lulu Group International - materiały prasowe

inwestycje

Potężna sieć hipermarketów z Bliskiego Wschodu wchodzi do Polski. Planuje dużą inwestycję

2023-09-22 13:06

Lulu Group International, potężna sieć hipermarketów z Bliskiego Wschodu, planuje wejść do Polski. Otworzy tu swoje pierwsze centrum logistyczne w Europie Środkowo-Wschodniej. – Inwestycja firmy otworzy nowe możliwości dla lokalnych polskich producentów – stwierdził prezes PAIH Paweł Kurtasz. Skorzystać ma też Port Lotniczy Olsztyn-Mazury.

Prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu zwrócił uwagę podczas czwartkowej konferencji, że Lulu Group docenia strategiczne położenie Polski. – Tworzy tu węzeł logistyczny dla Europy Wschodniej. Inwestycja firmy otworzy także nowe możliwości dla lokalnych polskich producentów. Pozwoli im dotrzeć do liczniejszych odbiorców i to w szybszy, bezpieczniejszy sposób – powiedział.

Paweł Kurtasz zaznaczył, że LuLu oferuje uczciwy model biznesowy - tzw. fair trade. – Oznacza to wzrost sprzedaży polskich produktów na rynki nie tylko Zatoki Perskiej, ale też innych krajów Bliskiego i Dalekiego Wschodu, gdzie firma jest obecna – powiedział. Wskazał na innowacyjny charakter tego typu współpracy, który "stworzy większy popyt na dobra produkowane przez naszych rolników".

Kurtasz wyjaśnił, że w ramach modelu fair trade - firma "dociera bezpośrednio do rolnika, bezpośrednio wspiera go w jego produkcji". "To coś z czym w dotychczasowym modelu eksportowym nie mieliśmy bezpośrednio do czynienia".

Jak mówił podczas czwartkowej konferencji prezes i dyrektor zarządzający Lulu Group International Yusuff Ali M.A, Polska jest istotnym elementem w łańcuchu bezpieczeństwa żywnościowego, dostarczając wysokogatunkowych produktów. Zwrócił uwagę, że nasz kraj jest znany za granicą "z produktów wysokiej jakości, takich jak jabłka, owoce jagodowe, produkty mleczne, miód, wyrobów mięsnych". – Pozyskanie tych produktów umożliwi nam obsługę naszych klientów za pośrednictwem 254 hipermarketów w regionie Bliskiego Wschodu. Wierzymy, że nasza obecność w Państwa kraju przyczyni się do promocji polskich produktów na arenie międzynarodowej – wskazał.

Według informacji PAIH, centrum logistyczne w Polsce, będzie pełnić kluczową rolę w rozwoju biznesu Lulu Group International w regionie Europy środkowej i wschodniej. – Nowa inwestycja to kolejny krok w ekspansji spółki, który umocni jej pozycję jako jednego z najważniejszych graczy na światowym rynku handlowym. Dzięki nowemu centrum logistycznemu zwiększy się także dostępność lokalnych produktów z Polski na półkach sklepów należących do grupy Lulu – wskazano.

Dodano, że nastąpi też zacieśnienie współpracy między polskimi producentami i dostawcami a kontrahentami ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Dla podkreślenia znaczenia inwestycji, PAIH i Lulu Group popisały w czwartek porozumienie o współpracy. – Zawarty dokument usprawni wymianę wiedzy i doświadczeń między organizacjami oraz pomoże jeszcze wzmocnić polsko-emirackie relacje gospodarcze – podsumowano.

W ramach współpracy z naszym krajem, firma podpisała również porozumienie z Portem Lotniczym Olsztyn-Mazury. Regionalne lotnisko stało się dzięki temu głównym partnerem logistycznym spożywczego giganta w Polsce.

Szpitale z Warmii i Mazur otrzymały wsparcie finansowe. Tu poprawi się jakość leczenia! [LISTA]

Natalia Janoszek porzuciła Polskę. Wyniosła się za granicę?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE