Posypią się mandaty za zaśmiecanie lasu. Nawet 500 złotych. Zamontowano nowoczesny monitoring wizyjny

2021-10-21 14:40

Na terenie Leśnictwa Szydłowo w Nadleśnictwie Dwukoły zamontowano nowoczesne urządzenie monitorujące. Są już pierwsze efekty. Fotopułapka uchwyciła mężczyznę, który poremontowe odpady wywiózł do lasu. Za wykroczenie to został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych.

Urządzenie monitorujące, które w ostatnim czasie zostało zamontowane na terenie Leśnictwa Szydłowo, dostarczyło interesujący materiał, który pozwolił na ukaranie sprawcy wyrzucenia śmieci do lasu. Mężczyzna, którego zarejestrowała fotopułapka, robił w domu remont. Postanowił zaoszczędzić na utylizacji poremontowych odpadów i wyrzucił je do lasu. Za to wykroczenie został ukarany przez strażników leśnych najwyższym, przewidzianym przez kodeks wykroczeń mandatem w kwocie 500 złotych.

- Świadomość ekologiczna niektórych naszych rodaków pozostawia wiele do życzenia. W ostatnich latach na powierzchnie leśne coraz częściej wyrzucane są tzw. odpady „kłopotliwe”, czyli wielkogabarytowe lub pochodzące z remontu. Wszyscy chcemy korzystać z leśnych ostępów. Wybierając się do lasu oczekujemy natrafić na wspaniałe piękne rośliny, miejsca i zakątki niezmącone stertami śmieci. Lecz cóż zawsze znajdzie się amator szybkiego pozbycia się śmieci, ale czy to popłaca? Pamiętajmy! Wygląd lasu świadczy o nas - apeluje Magdalena Borkowska z Nadleśnictwa Dwukoły.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Mata - Patoreakcja [SEKRETY] | ESKA XD - Ale to już było! #34
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE