zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: pixabay.com

Posypały się mandaty za majówkowe biesiadowanie. Spotkanie przy piwie przerwała policja

2020-05-04 10:48

Majówka to czas, w którym znajomi lubią spotkać się przy grillu czy wspólnym piwie. Niektórych nie powstrzymała nawet pandemia koronawirusa. Grupka pięciu znajomych postanowiła biesiadować w miejscu publicznym, bo jak twierdzili - święto upoważnia ich do wspólnego świętowania w wybrany przez nich sposób.

Ełcka policja musiała interweniować wobec mężczyzn, którzy na jednym z osiedli spożywali razem alkohol. Mężczyźni spotkali się w grupie 5 osób i złamali zakaz zachowania odpowiedniej odległości od siebie. Pijąc piwo nie stosowali się także do obowiązku zakrywania nosa i ust. Na uwagę zwróconą przez policjantów zareagowali lekceważąco i wulgarnie. Twierdzili, że święto upoważnia ich do wspólnego świętowania w wybrany przez nich sposób. Teraz czeka ich sprawa w sądzie.

Policja przypomina, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, każda osoba znajdująca się w miejscu publicznym ma obowiązek zasłaniania ust i nosa. W przypadku naruszenia tego obowiązku policjant może nałożyć mandat w wysokości do 500 złotych, skierować sprawę do sądu oraz powiadomić inspekcję sanitarną, która nakłada karę w wysokości od 5 do 30 tysięcy złotych.

Posłuchaj o wpływie grupy krwi na zdrowie człowieka. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
COŚ DOBREGO #016
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE