Postawili wielkie serducho w mieście. Akcja ma wesprzeć potrzebujących

2020-02-14 14:36
Czerwone serducho na plastikowe nakrętki stanęło w Ostródzie
Autor: UM Ostróda

Plastikowe serducho pojawiło się w Ostródzie. Władze miasta chcą zbierać do niego plastikowe nakrętki na cele charytatywne, a przy okazji zadbać o środowisko. Możliwe, że wkrótce podobne pojawią się również w innych dzielnicach.

W Ostródzie przy ul. Czarneckiego zostało zamontowane wielkie serducho. To pojemnik, do którego można wrzucać plastikowe nakrętki. W łatwy sposób możemy dzięki niemu pomóc potrzebującym. W pobliżu miejsca, w którym stanął pojemnik są parkingi, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby nakrętki wrzucać również przy okazji przejazdu przez miasto. 

- Ostródzkie serducho to akcja społeczna zainicjowana i prowadzona przez nasz samorząd w ramach promowania postaw społecznych, dzięki którym wzrasta świadomość o ekologii, a także o potrzebie dbałości o nasze wspólne otoczenie i środowisko. Przy okazji mieszkańcy, przy stosunkowo niewielkim zaangażowaniu, mają możliwość przyłączenia się do akcji charytatywnych. Akcja prawdopodobnie będzie miała swoją kontynuację w postaci postawienia kolejnych serc w poszczególnych dzielnicach Ostródy. - informuje UM Ostróda.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE