Posiadanie psa tylko z licencją? Senat rozpatrzy kuriozalny pomysł na uciszenie szczekających czworonogów

i

Autor: Unsplash Posiadanie psa tylko z licencją? Senat rozpatrzy kuriozalny pomysł na uciszenie szczekających czworonogów

Posiadanie psa tylko z licencją? Senat rozpatrzy kuriozalny pomysł na uciszenie szczekających czworonogów

2023-02-01 11:31

Szczekanie psa może być problematyczne, zwłaszcza dla sąsiadów. Tylko jak rozwiązać ten problem? Na kuriozalny pomysł wpadł pewien mężczyzna, który, jak twierdzi, jest regularnie obszczekiwany. Do senatu wysłał anonimową petycję z apelem o wprowadzenie specjalnej licencji na posiadanie psa.

Posiadanie psa w Polsce tylko z licencją? Senat rozpatrzy kuriozalny pomysł

Senatorowie z pełną powagą będą musieli rozpatrzyć kuriozalny sposób na uciszenie czworonogów — poinformowała "Rzeczpospolita". Otrzymali bowiem anonimową petycję z prośbą o uregulowanie warunków posiadania psa. Według autora petycji, posiadanie psów powinno stać się możliwe tylko dla właścicieli specjalnej licencji. – Jestem za wprowadzeniem licencji na posiadanie psów, która wiązałaby się również z odpowiedzialnością za posiadane zwierzę oraz łatwą możliwością zgłaszania problemów – czytamy w petycji.

– Psy bywają niebezpieczne, ale o wiele częściej uciążliwe dla otoczenia. Wprawdzie jest ustawa ochrony środowiska dotycząca norm hałasu, ale w przypadku psów bezużyteczna. Szczekanie psów ma charakter impulsywny, a nierzadko w pikach przekracza 100 dB. Są również psy „wyjące”. Straż miejska i policja nie ma jednolitych wytycznych dotyczących problemu szczekających psów. W mojej najbliższej okolicy jest kilkanaście psów i musiałbym ja jako obywatel występować z każdym przypadkiem do policji, a i tak byłbym tym złym, który czepia się nie wiadomo o co. (…) Psy szczekają godzinami praktycznie w różnych porach dnia i nocy. Idąc na spacer, codziennie jestem obszczekiwany przez kolejne psy. (…) Właściciele psów nie rozumieją moich uwag, a często bywają agresywni wobec mnie. Jeśli skarga pomoże to tylko na chwilę – uzasadnił swój pomysł w petycji.

Jak podkreśla "Rzeczpospolita", do Sejmu, Senatu i innych instytucji podobne pisma może wysłać każdy, co jest efektem uchwalonej w 2014 roku ustawy o petycjach. W obu izbach parlamentu istnieją komisje rozpatrujące petycje, które wcześniej przechodzą przez cały aparat urzędniczy.

ZAROBKI YOUTUBERÓW, DIETA ZA 70 ZŁ, ROBIN SCHULZ vs SOUTHSTAR, ŁADOWANIE ELEKTRYKÓW | ESKA XD #065
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE