Porody rodzinne w Olsztynie znów możliwe. Jakie kryteria muszą spełnić tatusiowie?

2020-05-23 6:00 agada
Porody rodzinne w Olsztynie znów możliwe
Autor: pexels.com Porody rodzinne w Olsztynie znów możliwe

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie wznawia porody rodzinne. To świetna informacja dla przyszłych mam i ich rodzin. Jakie kryteria muszą spełnić tatusiowie, by móc towarzyszyć mamie dziecka podczas porodu? Szczegóły poznasz w artykule na ESKA Olsztyn.

Porody rodzinne w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Olsztynie

Olsztyński szpital podzielił się w piątek, 22 maja, wspaniałą wiadomością. Od 22 maja przywrócono możliwości porodów rodzinnych. Jest to możliwe po szczegółowej analizie sytuacji epidemiologicznej w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym oraz województwie warmińsko-mazurskim. Jednak, jak podkreśla szpital, procedura porodów rodzinnych zarezerwowana jest  wyłącznie tzw. porodów fizjologicznych – nie dotyczy planowych cięć cesarskich i porodów z towarzyszącą patologią ciąży.

- Trakt porodowy szpitala spełnia wszystkie kryteria wymienione w zaleceniach Konsultanta Krajowego ds. Położnictwa i Ginekologii oraz Konsultanta Krajowego ds. Perinatologii, dotyczących możliwości złagodzenia restrykcji spowodowanych koronawirusem. - informuje placówka medyczna.

Tatusiowie, którzy chcą towarzyszyć swoim partnerkom podczas porodu, muszą spełnić kilka zaleceń. Wśród nich są:

  • Wypełnienie ankiety epidemiologicznej i uzyskanie negatywnych odpowiedzi na wszystkie pytania;
  • Podpisanie oświadczenia o bezwzględnym przestrzeganiu wszystkich zasad epidemiologicznych związanych z pobytem na Trakcie Porodowym(m.in. zakaz wychodzenia z jednoosobowych sal porodowych, opuszczenie Traktu 2 godz. po porodzie, stosowanie się do poleceń personelu Oddziału);
  • Przez cały okres pobytu w Szpitalu obowiązek noszenia maski, rękawiczek i fizelinowego fartucha ochronnego, przyniesionych ze sobą;
  • O momencie i możliwościach uczestniczenia w porodzie decyduje personel Traktu Porodowego;
  • Osoby pozostające w kwarantannie lub w trakcie izolacji nie zostaną wpuszczone na teren Szpitala, a zatajenie tych informacji obarczone jest odpowiedzialnością karną.

Szpital panuje również odmrażanie kolejnych restrykcji związanych z koronawirusem, np. możliwości odwiedzin na Oddziale Położniczym. Będzie to to uzależnione od rozwoju sytuacji epidemiologicznej w naszym województwie.

Dziki na starówce w Olsztynie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.