Popularna burgerownia znika z Olsztyna. Kolejny pusty lokal na starówce

i

Autor: Unsplash - zdjęcie ilustracyjne Bobby Burger w Olsztynie zamknięty. Kolejny lokal zniknął ze starówki

Popularna burgerownia znika z Olsztyna. Kolejny pusty lokal na starówce

2023-02-21 7:43

Z gastronomicznej mapy Olsztyna zniknęła kolejna restauracja. Tym razem chodzi o lokal Bobby Burger mieszczący się na starówce. Właścicielom sieci w ostatnich latach nie pomagała pandemia, wojna oraz inflacja. – Jak tak dalej pójdzie, to do lata nie będzie na starówce nikogo – smucą się mieszkańcy. Szczegóły poniżej.

Bobby Burger zamknął lokal w Olsztynie

Historia Bobby Burger rozpoczęła się w 2012 roku, kiedy dwóch założycieli postanowiło stworzyć coś zupełnie nowego – food trucka serwującego burgery mające być opozycją do znanych, niezdrowych fast foodów. Na warszawskich ulicach pojawił się szary samochód, którego przystanki na bieżąco wyznaczała kultura miejska. Bobby szybko zyskał na popularności, dzięki czemu już rok później otworzył się pierwszy lokal stacjonarny pod marką Bobby Burger. W tym samym roku właściciele opracowali system franczyzowy. Po niecałych dwóch latach funkcjonowania Bobby Burger przekroczył granice Warszawy. Restauracja Bobby Burger pojawiła się m.in. w Krakowie, Sopocie, Łodzi, Toruniu, Olsztynie, Rzeszowie. Łącznie w Polsce działało 29 lokali. Niestety w ostatnich latach kilka z nich właściciele musieli zamknąć ze względu na pandemię, wojnę oraz inflację.

Do grona zamkniętych dołączył Bobby Burger na ul. Staromiejskiej 13 w Olsztynie. Informacja pojawiła się na fanpage'u poświęconym olsztyńskiej starówce. – Z przykrością informujemy, że w Bobby Burger już nie zjecie – możemy przeczytać w poście, do którego dołączono zdjęcie lokalu już bez szyldu.

– Kolejny pusty lokal na Starówce... – komentują mieszkańcy. – Jak tak dalej pójdzie to do lata nie będzie tam nikogo.

Burger Drwala w wersji FIT. Jak zrobić go w domu? | ESKA XD - Fit vlog #62
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE