Ponad 50 nowych policjantów na Warmii i Mazurach. Złożyli uroczyste ślubowanie w Olsztynie [ZDJĘCIA]

2022-03-11 14:27

Grono warmińsko-mazurskich policjantów powiększyło się o 51 osób. Nowi funkcjonariusze na terenie Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie ślubowali „służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia”. Było to drugie ślubowanie policjantów w tym roku na Warmii i Mazurach.

To niestety kolejne ślubowanie, które odbyło się bez zaproszonych gości oraz członków rodzin i bliskich funkcjonariuszy. Wszystko za sprawą wciąż doskwierającej nam wszystkim pandemii. Pięćdziesięciu nowych policjantów przysięgało w piątek (11 marca) „służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia”.

Wśród 51 nowo przyjętych funkcjonariuszy jest 13 kobiet. Po ślubowaniu funkcjonariusze odbędą szkolenie w jednej ze szkół policji, po którego zakończeniu wrócą do swoich jednostek: KWP w Olsztynie (1), OPP w Olsztynie (6), KMP w Olsztynie (8), KMP w Elblągu (5), KPP w Bartoszycach (2), KPP w Braniewie (2), KPP w Ełku (1), KPP w Iławie (1), KPP w Kętrzynie (4), KPP w Ostródzie (2), KPP w Lidzbarku Warmińskim (1), KPP w Mrągowie (2), KPP w Nidzicy (1),KPP w Olecku (1), KPP w Piszu (2), KPP w Szczytnie (5) i KPP w Węgorzewie (4).

Olsztyn. Kierowca audi jechał całą szerokością drogi

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE