Policyjny pościg w Woszczelach. Pirat drogowy ROZBIŁ AUDI na ogrodzeniu [ZDJĘCIA]

2021-04-07 12:16 agada

Ucieczkę przed policją zakończył uderzając w ogrodzenie posesji i rozbijając pojazd. Mowa o 32-latku z Ełku, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej, kierował autem pomimo sądowego dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów, a w swoich dokumentach miał schowane narkotyki. Mało tego... audi, którym jechał, figurowało w systemie jako utracone na terytorium Niemiec.

Do zdarzenia doszło w piątek (2 kwietnia) w Woszczelach (powiat ełcki). Policjanci zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Audi A4. Kierowca początkowo zatrzymał pojazd, jednak po chwili gwałtownie ruszył i odjechał. Ucieczka nie trwała długo. W sąsiedniej miejscowości kierowca audi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie posesji, po czym wysiadł z auta i kontynuował ucieczkę pieszo. Szybko jednak został zatrzymany przez policjantów.

- Kierowcą okazał się 32-letni mieszkaniec Ełku. Policjanci w jego dokumentach znaleźli środki odurzające, które zostały zabezpieczone do badań laboratoryjnych. W trakcie kontroli okazało się, że 32-latek posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo w trakcie sprawdzania pojazdu w policyjnych bazach danych, okazało się, że widniej on jako utracony na terytorium Niemiec - poinformowała sierż.szt. Agata Kulikowska de Nałęcz, oficer prasowy ełckiej policji.

Raport z anteny, 06.04, godz.10

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. 32-latek usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu wbrew sądowemu, dożywotniemu zakazowi prowadzenia pojazdów oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej. Grozi mu za to do 5 lat więzienia.

Ponadto, jeżeli po badaniach laboratoryjnych okaże się, że zabezpieczone substancje to środki odurzające, mężczyzna odpowie również za ich posiadanie. Policjanci wyjaśniają również kwestie związane z samochodem, którym jechał zatrzymany 32-latek. O odzyskaniu auta została poinformowana niemiecka policja, która prowadzi dochodzenie w tej sprawie. Prokurator zastosował wobec mężczyzny dozór policyjny.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl