Policyjny pościg w Woszczelach. Pirat drogowy ROZBIŁ AUDI na ogrodzeniu [ZDJĘCIA]

2021-04-07 12:16

Ucieczkę przed policją zakończył uderzając w ogrodzenie posesji i rozbijając pojazd. Mowa o 32-latku z Ełku, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej, kierował autem pomimo sądowego dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów, a w swoich dokumentach miał schowane narkotyki. Mało tego... audi, którym jechał, figurowało w systemie jako utracone na terytorium Niemiec.

Do zdarzenia doszło w piątek (2 kwietnia) w Woszczelach (powiat ełcki). Policjanci zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Audi A4. Kierowca początkowo zatrzymał pojazd, jednak po chwili gwałtownie ruszył i odjechał. Ucieczka nie trwała długo. W sąsiedniej miejscowości kierowca audi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie posesji, po czym wysiadł z auta i kontynuował ucieczkę pieszo. Szybko jednak został zatrzymany przez policjantów.

- Kierowcą okazał się 32-letni mieszkaniec Ełku. Policjanci w jego dokumentach znaleźli środki odurzające, które zostały zabezpieczone do badań laboratoryjnych. W trakcie kontroli okazało się, że 32-latek posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo w trakcie sprawdzania pojazdu w policyjnych bazach danych, okazało się, że widniej on jako utracony na terytorium Niemiec - poinformowała sierż.szt. Agata Kulikowska de Nałęcz, oficer prasowy ełckiej policji.

Raport z anteny, 06.04, godz.10

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. 32-latek usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu wbrew sądowemu, dożywotniemu zakazowi prowadzenia pojazdów oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej. Grozi mu za to do 5 lat więzienia.

Ponadto, jeżeli po badaniach laboratoryjnych okaże się, że zabezpieczone substancje to środki odurzające, mężczyzna odpowie również za ich posiadanie. Policjanci wyjaśniają również kwestie związane z samochodem, którym jechał zatrzymany 32-latek. O odzyskaniu auta została poinformowana niemiecka policja, która prowadzi dochodzenie w tej sprawie. Prokurator zastosował wobec mężczyzny dozór policyjny.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Czy zdałbyś test na prawo jazdy? Tylko dla mistrzów kierownicy [QUIZ]

Pytanie 1 z 17
Czy za tym znakiem, w razie zatrzymania pojazdu wskutek zatoru drogowego, masz obowiązek zachować odstęp od poprzedzającego pojazdu nie mniejszy niż 5m?
Czy za tym znakiem, w razie zatrzymania pojazdu wskutek zatoru drogowego, masz obowiązek zachować odstęp od poprzedzającego pojazdu nie mniejszy niż 5m?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE